Prohlídky Krnova v duchu první republiky

  • 14:39,
  • Krnov ,

Také Krnov si připomíná 100 let vzniku naši republiky. Nově tak nabízí komentované prohlídky města ve stylu první republiky v kostýmech. A je o ně velký zájem.

V Krnově zavedli novinku. Turistické informační centrum připravilo na letošní turistickou sezonu netradiční prohlídky Krnova ke stému výročí založení republiky s průvodkyní v kostýmu. Asi hodinová prohlídka začíná u Flemmichovy vily, odkud se vyráží k synagoze a poté k radnici.

Denisa Hradilová, průvodkyně: „Jdeme pak přes kostel svatého Martina, kde je přístupná věž a je součástí, integrální součástí města nejen za první republiky a končí se před kavárnou Leopolda Bauera , který je významnou osobností, dá se říct, první poloviny 20.století co se týče Krnova. Takže je to určitě takové významné a dobré zakončení této prohlídky.“

Přestože velkou část svého života prožil ve Vídni, je autorem mnoha krnovských staveb. Některé z nich si můžete prohlédnout na panelech na hlavním náměstí, ze kterých se také dozvíte více o jeho životě.

Komentované prohlídky v kostýmech budou probíhat až do září, co 14 dnů jedna

A to vždy ve středu od 15 hodin.

Anketa, návštěvníci akce: „Tak těšila jsem se, znám to tady, takže to zase projdu ještě jednou.“

„Krnov je pro nás citová záležitost a moje babička s dědečkem bydleli nedaleko a moji rodiče se tady brali kdysi , no tak bych to chtěla vidět.“

„Taky to chci poznat no, za mlada jsem tu jezdil jezdil na kole.“

Prohlídky jsou většinou plné, proto si je raději dopředu rezervujte, a to v turistickém informačním centru, kde se také prodávají vstupenky.
Muzika bez hranic: Barokní extempore

17.11. 17:00 - 18.10. 21:20
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

05.12. 18:00 - 18.10. 21:20
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

A S P E C, spol. s r.o.
Bruntál
od 17 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Jiří Slavík
Bruntál
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu