V krnovské městské knihovně se stále něco děje

  • 12:07,
  • Krnov ,

V Krnově byl vůbec poprvé k vidění žánr Slam Poetry. Se svými lyricko - epickými básněmi vystoupil v městské knihovně Anatol Svahilec, který v roce 2014 vyhrál mistrovství České republiky v této disciplíně.

„Slam Poetry, což je performativní žánr přednesu autorské poezie je pravý slovník ale v principu a v lidské řeči to vypadá tak, že budu stát na linoleu, které dnes znamená svět a  budu performovat vlastně svoje texty. s nějakým dramatickým projevem,“ přibližuje slammer Anatol Svahilec

„Slam by vlastně měl vypadat tak, že by to měla být soutěž Že by nás tady mělo být víc, lidi by dostali karty s bodama, tak by byli zapojeni a bodovali by nás. Ale já jsem tady dneska objevitelsky tak jako průzkumnicky sám,“ doplňuje Svahilec.

Anatol vydal i dva sborníky čistě slamových textů. Emu mele maso a Přece se to nevyhodí. V knihovně měl velký úspěch.

Anketa, návštěvnice akce:“Znám to i z internetu. Mi se líbí poezie, líbí se mi takový free style, takže je to super. Vzala jsem i své děti ať se podívají na něco nového co ještě neznají.“

Další zajímavé akce se v knihovně uskuteční už příští týden.  

„Jedna je ve středu, jmenuje se počteníčko pro nejmenší, je určena maminkám na rodičovské dovolené a jejich děti a ve čtvrtek nás přijede navštívit Tomáš Vejmola, který se  jednoho krásného dne rozhodl, že chce zažít dobrodružství, odjel do Thajska, tam si koupil Tuk tuk a s tím tuk tukem se vydal na cestu dlouhou 13 tisíc km zpátky do Hranic na Moravě, takže taková cestopisná přednáška,“ doplňuje ředitel knihovny Jakub Mruz.

V hojně navštěvované knihovně probíhá i akce pro studenty 1+1 zdarma. Pokud je nějaký student v knihovně registrovaný a přivede kamaráda, dostanou oba registraci na celý rok zdarma.
Muzika bez hranic: Barokní extempore

17.11. 17:00 - 23.10. 20:23
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

05.12. 18:00 - 23.10. 20:23
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

A S P E C, spol. s r.o.
Bruntál
od 17 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Jiří Slavík
Bruntál
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu