Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V krnovské městské knihovně se stále něco děje

  • Krnov,

V Krnově byl vůbec poprvé k vidění žánr Slam Poetry. Se svými lyricko - epickými básněmi vystoupil v městské knihovně Anatol Svahilec, který v roce 2014 vyhrál mistrovství České republiky v této disciplíně.

„Slam Poetry, což je performativní žánr přednesu autorské poezie je pravý slovník ale v principu a v lidské řeči to vypadá tak, že budu stát na linoleu, které dnes znamená svět a  budu performovat vlastně svoje texty. s nějakým dramatickým projevem,“ přibližuje slammer Anatol Svahilec

„Slam by vlastně měl vypadat tak, že by to měla být soutěž Že by nás tady mělo být víc, lidi by dostali karty s bodama, tak by byli zapojeni a bodovali by nás. Ale já jsem tady dneska objevitelsky tak jako průzkumnicky sám,“ doplňuje Svahilec.

Anatol vydal i dva sborníky čistě slamových textů. Emu mele maso a Přece se to nevyhodí. V knihovně měl velký úspěch.

Anketa, návštěvnice akce:“Znám to i z internetu. Mi se líbí poezie, líbí se mi takový free style, takže je to super. Vzala jsem i své děti ať se podívají na něco nového co ještě neznají.“

Další zajímavé akce se v knihovně uskuteční už příští týden.  

„Jedna je ve středu, jmenuje se počteníčko pro nejmenší, je určena maminkám na rodičovské dovolené a jejich děti a ve čtvrtek nás přijede navštívit Tomáš Vejmola, který se  jednoho krásného dne rozhodl, že chce zažít dobrodružství, odjel do Thajska, tam si koupil Tuk tuk a s tím tuk tukem se vydal na cestu dlouhou 13 tisíc km zpátky do Hranic na Moravě, takže taková cestopisná přednáška,“ doplňuje ředitel knihovny Jakub Mruz.

V hojně navštěvované knihovně probíhá i akce pro studenty 1+1 zdarma. Pokud je nějaký student v knihovně registrovaný a přivede kamaráda, dostanou oba registraci na celý rok zdarma.

Nahlásit chybu
Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail