Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Textilnictví v Krnově připomínají komentované prohlídky. Konají se každou druhou středu

  • Krnov,

V Krnově se můžete projít po stopách textilního průmyslu. Kostýmované prohlídky Vás zavedou nejen do historického centra města, ale také na Říční okruh a k městskému muzeu a dozvíte se vše o historii textilních továren i továrníků.

Textilní průmysl má v Krnově dlouholetou tradici. Od začátku byl  nejdůležitějším odvětvím a už v roce 1824 ve městě pracovalo 276 soukeníků, 9 střihačů sukna, 70 tkalců plátna a 15 pletařů. Byla to více neţ polovina všech řemeslníků té doby. Důležitým rokem pro Krnov byl rok 1831, kdy se stal soukenickým mistrem Alois Larisch. A právě o něm se na prohlídce dozvíte nejvíc.. 

„Vykládáme si o těch budovách a o té historii. Největší část té prohlídky je zaměřena i na Aloise Larische a celou tu Larischovu továrnu, protože to je v podstatě přetransformovaná Karnola, takže o tom se tam bavíme v podstatě nejvíc. Procházíme na začátku tady centrem města, kde se zastavíme, trošičku si povídáme o té historii, je to spíš zaměřené opravdu na to textilnictví, další zastávkou tady vyloženě v centru je tady Schulhaberův dům, který je naproti informačního centra a pak už to směřujeme spíš na ten říční okruh, kde už se nacházejí ty vily těch textilních továrníků a samotné tovární budovy,“ přibližuje průvodkyně a pracovnice TIC Krnov Zuzana Pavlusová.

Anketa, účastníci prohlídky: „Moc se těším na prohlídku, zajímá mě historie města Krnova a hlavně jeho historické budovy. Je to první prohlídka, kterou tady absolvuji a moc se těším.“

„Nejvíc mě třeba zajímá Karnola, nebo historické textilní budovy tady v Krnově.“

Na prohlídku se doporučuje objednat předem, a to v infocentru u Hlavního náměstí a aby se prohlídka konala, musí vás být minimálně 5. Prohlídka vede i po Soukenické ulici a končí u Flemmichovy vily, ve které sídlil jeden z textilníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy