Textilnictví v Krnově připomínají komentované prohlídky. Konají se každou druhou středu

V Krnově se můžete projít po stopách textilního průmyslu. Kostýmované prohlídky Vás zavedou nejen do historického centra města, ale také na Říční okruh a k městskému muzeu a dozvíte se vše o historii textilních továren i továrníků.

Textilní průmysl má v Krnově dlouholetou tradici. Od začátku byl  nejdůležitějším odvětvím a už v roce 1824 ve městě pracovalo 276 soukeníků, 9 střihačů sukna, 70 tkalců plátna a 15 pletařů. Byla to více neţ polovina všech řemeslníků té doby. Důležitým rokem pro Krnov byl rok 1831, kdy se stal soukenickým mistrem Alois Larisch. A právě o něm se na prohlídce dozvíte nejvíc.. 

„Vykládáme si o těch budovách a o té historii. Největší část té prohlídky je zaměřena i na Aloise Larische a celou tu Larischovu továrnu, protože to je v podstatě přetransformovaná Karnola, takže o tom se tam bavíme v podstatě nejvíc. Procházíme na začátku tady centrem města, kde se zastavíme, trošičku si povídáme o té historii, je to spíš zaměřené opravdu na to textilnictví, další zastávkou tady vyloženě v centru je tady Schulhaberův dům, který je naproti informačního centra a pak už to směřujeme spíš na ten říční okruh, kde už se nacházejí ty vily těch textilních továrníků a samotné tovární budovy,“ přibližuje průvodkyně a pracovnice TIC Krnov Zuzana Pavlusová.

Anketa, účastníci prohlídky: „Moc se těším na prohlídku, zajímá mě historie města Krnova a hlavně jeho historické budovy. Je to první prohlídka, kterou tady absolvuji a moc se těším.“

„Nejvíc mě třeba zajímá Karnola, nebo historické textilní budovy tady v Krnově.“

Na prohlídku se doporučuje objednat předem, a to v infocentru u Hlavního náměstí a aby se prohlídka konala, musí vás být minimálně 5. Prohlídka vede i po Soukenické ulici a končí u Flemmichovy vily, ve které sídlil jeden z textilníků.
Jaroslav Šuba
Bruntál
od 16 500 Kč do 18 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků