Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V SVČ Krnov mohli lidé procestovat vánoce ve světě

  • Krnov,

SVČ Krnov už žije předvánočními akcemi. Jednou z nich byla přednáška o vánočních zvycích v cizích zemích. Návštěvníci se tak dozvěděli, jaké tradice dodržují lidé v Americe, Anglii , Irsku a Itálii.

„Většina z těch států si dávají vlastně dárky až druhý den ráno. Málokterá země tady z těch zemí, o kterých budu mluvit, mají 24. jako štědrý den normální pracovní den a 25. až si děti rozbalí dárečky, ráno, většinou bez rodičů, protože ti ještě spí Takže sami,“ popisuje cestovatelka a přednášející Tereza Skarabella Košinarová.

Co mají téměř všichni společné, jsou vánoční stromečky. Výjimkou jsou jen Indiáni

„Ti si staví totemy a oblékají se do kostýmů zvířat,“ doplňuje přednášející.

Na přednášce nechyběla ani ochutnávka vánočních dobrot a lidé si mohli dát i kávu nebo čaj s mlékem, který milují Britové. 

„Toto jsou britské Mint Spy, tzn,, to jsou košíčky z lineckého těsta s kandovaným ovocem. Tohle jsou italské Cantuccini to jsou takové sušenky mandle, pistácie a Italové je jedí tak, že si je namáčejí do horké čokolády nebo do likéru,  a toto jsou americké Red Velvet Cookies. Klasické „kukisky“, sušenky, které jsou přidané do nich červené barvivo,, aby byly vánoční, byly červené.

A to poslední jsou irské sušenky a to jsou takové Whisky Cookies, samozřejmě Irsko, whisky nesmí chybět,“ popisuje Tereza Skarabella Košinarová.

Anketa, návštěvníci přednášky: „Perníčky zatím jenom Jinak zatím nic, není čas. Tady mám inspiraci, tak snad to bude dobré Něco vymyslíme.“

„Já jsem tento rok zatím pekla jenom perníčky a ty jsou moje nejoblíbenější.“

„My jsme teda pekli zázvorky, které jsou spíše valašské a nevím, které jsou moje nejoblíbenější.“

Vánočně je ale naladěno i celé město. Vánoční strom se na náměstí slavnostně rozsvítí už v neděli 1. prosince a 5. prosince se pak můžete těšit na čertování.

„Máme čertování na náměstí, to bude 5. a tam už hrajeme na ostro na velkém pódiu Hrajeme dopoledne pro MŠ, odpoledne hrajeme pro veřejnost,“ dodává Miluše Košinarová z SVČ Krnov.

Půjde o pohádku O jablku poznání. V rámci adventních trhů které budou probíhat od neděle až do 7.prosince  toho ale zažijete mnohem více, Těšit se můžete mimo jiné na anděly na chůdách, akrobaty na laně, videomapping na budovu radnice nebo populární zpěváky a kapely jako František Nedvěd nebo Yoyo band. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků