Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Provazochodci, kulturní vystoupení, vánoční zvyky a obyčeje. Rozsvícení vánočního stromu zahájilo krnovské adventní trhy

  • Krnov,

Na hlavním náměstí v Krnově se na 1.adventní neděli se slavnostně rozsvítil vánoční strom a  zároveň začaly adventní trhy. V rámci bohatého kulturního programu předvedli strhující show mimo jiné kluci na lanech.

„To jsou chlapci, jejichž program se jmenuje slack show. Jsou to chlapci, kteří jsou provazochodci, skáčou na lanech a myslím si, že teďka podle ohlasu lidí, že se jim to líbí. Letos jsme zvolili trošku jiné uspořádání náměstí, nově máme profesionální stage a bude tady umístěný nádherný malovaný kolotoč, takže jsme se zaměřili i na statickou zábavu, aby to nebylo pouze o vystoupeních na pódiu, ale aby tady bylo i něco,“ přibližuje ředitelka MIKS Krnov Petra Manczalová.

Lidé si mohli vyzkoušet i tradiční vánoční zvyky jako lití olova nebo pouštění lodiček a nechyběl ani živý betlém. Vánoční strom se slavnostně rozsvítil úderem 17.hodiny a následoval dechberoucí ohňostroj

„Přál bych samozřejmě všem krnovanům co nejméně shonu. To ale asi není úplně reálné. Mám takovou speciální prosbu. Přál bych, když už budeme před těmi vánoci utrácet tak, aby pár těch korunek, které utratíme, zůstaly tady v Krnově, abychom navštívili nějaké místní obchůdky, krámky, restaurace, kavárny a část těch peněz zůstala v Krnově,“ přeje starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.).

„Chtěl bych pozdravit všechny občany Krnova z partnerského města Prudnik,“ zdraví starosta Prudniku Grzegorz Zawislak.

Anketa, návštěvníci akce: „No krásné, na poslední vteřinu, ale krásné.“

„Perfektní, nádherné, krásné.“

„Moc hezký, krásný byl.“

„Amazing form England, amazing.“

Adventní trhy potrvají až do soboty, kdy je v 18 hodin slavnostně ukončí koncert Martina Chodůra.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků