Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná investuje do komunikací, sportu a uvažuje o koupi hotelu

  • Čeladná,

Obec Čeladná bude letos hospodařit s rozpočtem ve výši necelých 50 milionů korun. I přes očekávaný propad daňových příjmů počítá s investicemi, například do opravy komunikací. Peníze bude ale směřovat i do sportovní lokality a nevylučuje koupi hotelového objektu.

Rozpočet Čeladné na rok 2021 se pohybuje zhruba ve výši 49 milionů korun. Podle prognóz ministerstva financí musí po nějakou dobu očekává propad daňových příjmů v souvislosti s koronavirovou krizí ve výši 7 milionů. Přesto i v tomto roce obec počítá s investicemi, například do opravy komunikací, kde zažádala i o dotaci, a peníze budou směřovat do sportovní lokality vedle školy.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Máme tam víceúčelové hřiště, které se dnes využívá jen velmi málo jen proto, že má možná zcela nevhodný koberec. Je tam umělý trávník, ale to byly ty první generační, kde je podloží vysypané pískem, takže chceme tam udělat nový povrch.”

Sportovní možnosti v zimním období by zde měla rozšířit i nafukovací hala. Zajímavý investiční projekt se rýsuje i v sociální oblasti.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Vypadá to, že bude ke koupi hotel Prosper, takže bude záležet jen na výši ceny, a pokud ta cena bude zajímavá, jsem pro, aby ho obec koupila a přestavila ho na dům seniorů. Populace nám stárne, zájemců o byty v domě s pečovatelskou službou máme plný pořadník.”

S velkou budovou v centru by obec navíc získala i sál pro pořádání kulturních akcí, součástí je i zahrada s bazénem, který by mohly využívat mateřské školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy