Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro koupi hotelu byla většina zastupitelů

  • Čeladná,

Loni na podzim Čeladná po dvaceti letech splatila úvěr ve výši 130 milionů korun, díky kterému postavila nové centrum. V dubnu zastupitelé schválili další velkou transakci, koupi hotelu Prosper u náměstí za 68 milionů korun. Obec tak získá lukrativní majetek s pozemkem u náměstí a bude mít nad jeho budoucím využití kontrolu.

Věra Golová (BEZ POL. PŘÍSLUŠNOSTI ZA KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Měli jsme, jak jsme zvažovali veškeré varianty pro a proti, i strach z toho, že by se hotel mohl stát předmětem developerského projektu, případně spekulativního nákupu nebo takové objekty třeba koupili lidé za účelem zřízení ubytoven pro různé, třeba i nepřizpůsobivé typy občanů.”

Majitel hotelu naznačil záměr prodeje na konci loňského roku. Občané Čeladné dostali pár dní před hlasováním zastupitelstva do schránek anonymní leták, který před koupí hotelu varoval. Zastupitelé poměrem 12:3 získání hotelu odsouhlasili.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Hodně jsme o tom diskutovali, měli jsme pracovní schůzky, takže určitě nejde říct, že jsme se rozhodovali pod nějakým nátlakem nebo velmi rychle. Měli jsme k tomu spoustu materiálů, podkladů, takže potom to rozhodnutí por koupi hotelu bylo jednodušší a určitě adekvátní vzhledem k těm informacím, které jsme dostali.”

Obec má na kupní cenu předjednán úvěr, ručit za něj bude pouze objektem hotelu. Majitelem hotelu by se měla oficiálně stát 1. července. O využití zatím nebylo rozhodnuto. Variantou dům pro seniory nebo startovací byty pro mladé lidi. Do doby, než bude záměr připraven, chce hotel pronajmout.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy