Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kuchtíci z Čeladenské Berušky testovali odbornou učebnu

  • Čeladná,

Odborná učebna - cvičná kuchyně - vznikla v základní škole v Čeladné poměrně nedávno rekonstrukcí půdních prostor. O její maximální využití samotnou školou je postaráno. Teď ji otestovali také kuchtíci z mateřinky.

Cvičnou kuchyni čeladenské základní školy obsadily na jedno dopoledne děti z místní mateřinky Beruška. Upekly si dobroty na školkovou oslavu.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “My máme dneska den oslavy narozenin takový trošku jinak. Vždycky vše chystáme na oslavu narozenin s dětmi ve školce. Teď jsem dostali nabídku ze školy, že můžeme s dětmi přijít a využít jejich kuchyňku.”
děti z mateřské školy: 
“Pečeme mrkvánky a dali jsme do nich cukr, mrkve, máslo a mouku.”
“Děláme tady muffiny, dali jsme tam čokoládu, košíčky dali jsem to na plech.”
“Vyráběli jsme šneky, dali jsme do toho šunku, rajčatový protlak, listové těsto a sýr.”

Děti, které už s pečením skončily, mohly navštívit i sousední učebnu dílen. Stejně jako kuchyňka vznikla díky rekonstrukci půdních prostor školní budovy.

Barbora Dudková, zástupkyně ředitele ZŠ Čeladná: “Naši žáci tyto učebny využívají v rámci hodin vaření a dílen a kromě nich tu ještě chodí děti z prvního stupně a ze školní družinky. Pro školní družinu máme připraven kroužek vaření.”

Už brzy budou moci tyto učebny pravidelně využívat i děti z Berušky, většina z nich se tu v září vrátí už jako školáci.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail