Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepořádek kolem kontejnerů v Čeladné monitorují kamery

  • Čeladná,

Na území Čeladné je celkem 36 kontejnerových stání. Obec opakovaně, i ve svém zpravodaji, upozorňuje občany na to, aby do nádob vkládali to, co tam patří, a zbytek uskladnili zdarma na sběrný dvůr. Nicméně teď už ji došla s nezodpovědnými lidmi, kteří de facto vytvářejí černé skládky, trpělivost.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Pokaždé se v pondělí setkáváme s tím, že na pátek jsou vyvezené kontejnery, a v neděli je kolem naprostý chaos a v pondělí neděláme nic jiného, než pořádek. Tak jsem si řekli, že když jsou lidé málo vnímaví, tak musíme na ta nejkritičtější místa dát kamery. A věříme, že to lidi naučí, aby dělali to, co mají, aby odpad šel do toho kontejneru, kam patří. A každou první sobotu v měsíci je otevřený sběrný dvůr, kde odpad mohou přivézt a neplatí za to nic, tato služba je jím obcí poskytnuta.”

Postupně tak bude monitorováno 8 stanovišť, kolem kterých se nepořádek objevuje pravidelně, například u bývalé samoobsluhy, nad nádražím nebo v místě odbočky na sruby.

Tady například stojíme v lokalitě u kravína, a jak můžete vidět, jsou tady zbytky linolea, koberce, dokonce lyže, velké krabice od televize a vzadu i pneumatiky.

obyvatelka Čeladné: “Je to hrozné, nedávno jsem tady viděla i pneumatiky v kontejneru.”
Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Když se tady podíváte, jsou tady obaly od papírů, ale kontejner na papíry je prázdný. To znamená, je to jenom o tom, jak ty lidi vychovat.”

Poplatek za osobu a rok za svoz a likvidaci odpadu je teď v Čeladné 700 korun, obec za odpadové hospodářství vynakládá stále více, za loňský rok to bylo více než 4 miliony korun.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy