Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město chce opravit pramen v Hájku v Lískovci

Už jsme vám v minulosti říkali, že pramen v lískoveckém Hájku začal vytékat mimo rezervoár. Důvodem bude pravděpodobně poškozené potrubí. Město proto učinilo kroky, aby pramen vrátilo tam, kam patří.

K prameni v Hájku v Lískovci si denně přijdou pro čerstvou vodu desítky lidí. Malebné místo v lesíku u kapličky jen kousek od ruchu města se stalo oblíbeným místem turistů, ale především samotných obyvatel Frýdku-Místku a okolních obcí.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Kaplička v Hájku v Lískovci je velmi známé poutní místo. Město Frýdek-Místek se o tuto lokalitu chce starat, proto se už v loňském roce dohodlo s církví, která vlastnila pozemek pod daným pramenem, aby se převedl na město Frýdek-Místek, abychom mohli ten pramen opravit. Ono se totiž stalo, že pramen uhnul ze svého mnohaletého koryta a voda vyvěrá někde jinde.”

Voda začala vyvěrat z plastového potrubí pod rezervoárem. Přestože je k němu trochu ztížený přístup, voda se z něj dá bez problému nabrat. Město postupně začalo připravovat studii, jak vodu vrátit zpátky, aby zase vytékala ze svého původního místa.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Postupně se začínají řešit investiční práce tak, aby se pramen uvedl zpátky do původního stavu. Nicméně pozitivní zprávou pro občany v tuto chvíli je, že voda je pitná, je bez bakterií a podle některých věřících je zázračná.”

Informace o kvalitě vody jsou každý měsíc zveřejněny na webových stránkách města. Zda voda právě je nebo není vhodná k pití, je vyvěšeno také na ceduli přímo u pramene.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


JASPA Servis s.r.o., pracoviště Třinec
Třinec
od 11 400 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 do 26 700 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry