Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Sweetsen fest opět rozšíří svůj program

Benefiční festival Sweetsen fest, který už potřinácté spojí Frýdek-Místek společnou charitativní myšlenkou, letos opět rozšíří svůj program. Ve čtyřdenním maratonu nebude chybět žádná z tradičních šesti programově odlišných scén, přibude ale řada novinek.

Republikový fenomén a jeden z největších beneficí v Moravskoslezském kraji multižánrový open air festival Sweetsen fest opět po roce rozpohybuje nejen obyvatele Frýdku-Místku, ale i návštěvníky mnoha dalších obcí a měst. V pořadí již třináctý ročník festivalu nabídne tradičně průřez toho nejlepšího z hudby, divadla, tance, filmu i literární tvorby frýdeckomísteckých umělců, kteří předvedou své umění bez nároku na honorář.

Petr Korč, zakladatel festivalu Sweetsen fest: “Na festivalu Sweetsen fest nás ve čtyřech dnech čeká šest samostatných scén a letos vystoupí pár zajímavých souborů, které měly delší pauzu. Můžeme se těšit třeba už ve čtvrtek na Tomáše Kočka, můžeme se těšit na kapelu Prouza, která delší dobu nehrála, vystoupí RK 130 a další soubory.”

Jak se už stalo zvykem, festival Sweetsen fest se každý rok snaží posouvat své hranice a neustále přicházet s něčím novým. Proto ani letošní ročník festivalu nebude v tomto ohledu výjimkou.

Petr Korč, zakladatel festivalu Sweetsen fest: “Loni se s obrovským úspěchem setkalo zahájení festivalu v hale Polárka se Symfonickým orchestrem Frýdek-Místek, proto v něm budeme pokračovat. A protože hala přilákala tisíce diváků, čemuž odpovídal i výběr částek pro charitu, přidáváme v hale i druhý den, takže ve čtvrtek 23. června nás čeká nový zajímavý program. Budou tam folklorní zpěvy doplněné o současné projekce, takže zase taková nová zajímavá kombinace.”

Po celou dobu konání festivalu bude připraven bohatý doprovodný program také pro děti. A protože jde v první řadě o benefiční festival, budou mít jeho návštěvníci jako každoročně možnost podpořit místní charitativní organizace, kterými jsou ADRA, Charita a Podané ruce.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci s městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora Michala Pobuckého spolek Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun a řada dalších organizací i jednotlivců.

Pavel Machala (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Jsem rád, že se v letošním roce opět uskuteční jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí na území Frýdku-Místku, a tou je Sweetsen fest. Myslím si, že program bude opět bohatý a všichni napříč věkovými generacemi si přijdou na své.”

Třináctý ročník jednoho z největších benefičních festivalů v regionu vypukne už 22. června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy