Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek si zvolil svou oficiální hymnu

Frýdek-Místek má svou vlastní hymnu. Rada města na svém mimořádném zasedání jednomyslně rozhodla, že populární skladba Fajne-Mjesto místního písničkáře Reného Součka se stane nejen lidovou, ale i oficiální hymnou města.

Frýdek-Místek má svůj znak i zástavu. V současné době navíc hledá logotyp, který by jej graficky vystihoval a byl jeho reprezentativním symbolem. Co mu ještě donedávna také chybělo byla oficiální hymna. Tu ale už město našlo a schválilo na svém posledním zasedání.

Michal Pobucký (ČSSD), primátor města Frýdku-Místku: “Rada města Frýdku-Místku na svém zasedání schválila oficiální hymnu města. Je to písnička od skladatele Reného Součka, který je historicky jeden z nejlepších muzikantů, který se ve Frýdku-Místku objevil. Je to známý písničkář a skladatel. Ta píseň se jmenuje Fajne-Mjesto a zazněla asi před pěti lety poprvé na Sweetsen festu. Dalo by se říci, že za tu dobu mezi veřejností zlidověla a spousta lidí ji zná a zpívá si ji.”

Ke skladbě Fajne-Mjesto nyní vznikl také speciální videoklip s názvem Frýdek-Místek hledá hymnu!, který se stal pozvánkou na letošní 13. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest.

Petr Korč, zakladatel festivalu Sweetsen fest: “Jedna věc je, že Fajne-Mjesto je hymnou města, a druhá, že se nám podařilo natočit pozvánku na festival, která opět vyvolala velmi zajímavé reakce. Myslím si, že rezonuje, a výsledkem je to, že ji uvidí spousty lidí. Díky tomu by mohlo přijít zase více diváků na festival, uslyší tu hymnu a hlavně budou moci přispět na charitu a benefici. Proto to celé děláme. Vyvolat zájem, zaujmout a vyvolat diskuzi.”

Poprvé v historii zazní skladba Fajne-Mjesto jako oficiální hymna Statutárního města Frýdek-Místek během slavnostního zahájení 13. ročníku festivalu Sweetsen fest 22. června v hale Polárka. Před samotným vystoupením Reného Součka spolu se Symfonickým orchestrem Frýdek-Místek dojde k slavnostnímu aktu prohlášení skladby oficiální hymnou města a předání pamětní medaile autorovi primátorem města Michalem Pobuckým.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy