Reklama

Ve městě proběhl jubielní ročník Her seniorů

Ve Frýdku-Místku proběhl 10. ročník Her seniorů. Akce se vždy účastní družstva složená z klientů a uživatelů několika sociálních středisek ve městě.

Reklama

Sportovní hala za Střední průmyslovou školou v Místku se stala dějištěm jubilejního, v pořadí už desátého ročníku tradičních Her seniorů. Účastníci prošli několika soutěžními disciplínami, které prověřily jejich paměť, motoriku a další schopnosti a dovednosti.

Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: “Letos připadla čest uspořádat tento 10. ročník naši příspěvkové organizaci. V podstatě není důležité, kdo vyhraje, ale je důležité, že se ti lidé baví a že zapomínají na svoje strasti a bolesti. Myslím si, že tato akce má budoucnost. Jsem strašně rád, že se nám to zatím daří.”

Když Hry seniorů před deseti lety začínaly, účastnila se jich pouze tři družstva. Na letošním ročníku akce už mezi sebou změřilo síly šest družstev tvořených z uživatelů příspěvkových organizací působících na území města, jako například Charita, Domov pro seniory, hospic a další.

Anketa, senioři: 1. “Bojujeme za Domovinku. Je to paráda. Body, body, to je naše. Ze svého výkonu jsem spokojená.” 2. “Je to tu dobré. Líbí se mi tu a jsem tu spokojená. Zatím jsem nesoutěžila, jen jsem odpovídala na otázky. To stačí.” 3. “Líbí se mi to. Bylo to moc pěkné.”

Dalibor Kališ, předseda Svazu důchodců F-M: “Ja si myslím, že se báječně baví ti, kteří soutěží, i ti, kteří jen přihlíží, protože tady vydrží více než půl dne. Je to krásná zábava a přínos pro ty lidi.”

Senioři si vedle soutěží užili i bohatý doprovodný program. Patřilo k němu například taneční vystoupení dětí nebo ukázka dovedností psů v rámci canisterapie, kterou uspořádal spolek Podané ruce.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Dnes 21:15 - 4:22
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 26.06. 4:22
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 26.06. 4:22
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu