Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Sweetsen festu se vybralo přes 70 tisíc korun

Benefiční festival Sweetsen fest opět nabídl dobročinným organizacím získat finance díky charitativním sbírkám. Během čtyř dnů se podařilo vybrat přes 70 tisíc korun.

Letošní 13. ročník jednoho z největších benefičních festivalů v kraji - multižánrový Sweetsen fest - opět vynesl úctyhodnou sumu třem dobročinným organizacím, které během jeho konání vybíraly do zapečetěných kasiček dobrovolné finanční příspěvky. První dva dny benefice patřily Charitě Frýdek-Místek.

Renáta Mecová, PR manažerka Charity F-M: “Na 13. ročníku Sweetsen festu Charita F-M vybrala 26 556 korun, za což moc děkujeme lidem, kteří navštívili tento festival a přispěli nám do kasiček. Vybrané peníze použijeme na Terénní službu ZOOM a Trenní službu Rebel a také na Dům pokojného stáří.”

26 412 korun se podařilo na Sweetsen festu vybrat také Dobrovolnickému centru ADRA.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA F-M: “Výtěžek bude použit na rozvoj dobrovolnictví. ADRA má ve Frýdku-Místku 11 programů, které obhospodařuje a do kterých posílá své dobrovolníky. Jedná se například o Domov pro seniory, Dětský domov, projekt Dobrovolníci v domácnostech, v němž se podařilo spojit už deset dvojic. Takže na udržení těchto programů tyto finance budeme potřebovat.”

Sobotní den patřil spolku Podané ruce a svým příspěvkem mohli návštěvníci festivalu podpořit jeho projekty.

Helena Fejkusová, ředitelka organizace Podané ruce F-M: “Podané ruce vybraly v rámci Sweetsen festu 20 617 korun, což je zhruba 12 tisíc na osobní asistenci a přes osm tisíc na canisterapii. Potřebujeme vybavit canisterapeutické týmy, tzn. koupit vesty, trička, postroje pro pejsky. Pokud jde o osobní asistenci, tak zde potřebujeme hodně peněz, protože ji děláme pro lidi s postižením a pro seniory ve více krajích.”

Benefiční festival Sweetsen fest letos opět navštívily tisícovky lidí, kteří dohromady darovali neziskovým organizacím 73 585 korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy