Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská knihovna F-M chystá řadu novinek a akcí

V příspěvku navštívíme Městskou knihovnu Frýdek-Místek. Ta v loňském roce připravila svým čtenářům a návštěvníkům řadu akcí a také letos plánuje spoustu novinek.

Přestože je všeobecně známým faktem, že v dnešní moderní době klesá obliba čtení knih a s tím spojená návštěva knihoven, Městská knihovna ve Frýdku-Místku si své početné klienty drží. Je tomu tak proto, že se knihovna snaží proti klesajícímu trendu bojovat, a to zvláště nadstandardními službami, které nabízí. Jen za loňský rok se tak povedla zrealizovat řada zajímavých novinek a aktivit.

“Knihovně se podařilo zakoupit bibliobox, který si čtenáři oblíbili, a je hojně využíván. Registrovaní uživatelé si od loňského roku mohou prostřednictvím našeho katalogu půjčovat e-knihy z nabídky portálu e-reading. K dispozici mají také e-čtečky. Zorganizovali jsme řadu akcí pro děti i dospělé. Oblíbené jsou především cestovatelské přednášky či přednášky o umění. Úspěšné byly i soutěže, například velká výtvarná soutěž pro děti na téma Můj knižní hrdina nebo literární soutěž Můj svět převážně pro dospělé, jejíž popularita mezi autory roste. Ve spolupráci s KulturouFM jsme pro děti připravili akci Cesta za pohádkou. Pro seniory také pořádáme kurzy počítačové gramotnosti. Čím dál častěji se zúčastňujeme akcí realizovaných jinými organizacemi ve městě. Spolupracujeme s KulturouFM, SVČ Klíč či Charitou Frýdek-Místek. Knihovna rovněž měla svůj stánek na loňském Festivalu partnerských měst,” vylíčil úspěchy knihovny její ředitel Tomáš Benedikt Zbranek.

Take v letošním roce se mohou čtenáři a návštěvníci knihovny těšit na mnoho nového. Zábavných, ale i poučných aktivit, stejně jako nových služeb, chystá Městská knihovna hromadu.

“V letošním roce zprovozníme další bibliobox u centrální knihovny ve Frýdku. Knihovna se rovněž zapojuje do oslav 750. výročí založení města. Pořádáme přednášky o historii Frýdku-Místku či promítáme staré filmy. Soutěže připravované knihovnou v letošním roce jsou tematicky zaměřené na naše město. V brzké době vyhlásíme vědomostní soutěž pro žáky základních škol a na podzim budeme spolu s KulturouFM realizovat Festival čtení. V letošním roce se také staneme pořadateli mezinárodního kola již tradiční literárně výtvarné soutěže pro děti Tvoříme vlastní vydavatelství, a to ve spolupráci s partnerskými knihovnami v Bielsko-Białej a Žilině. Již brzy se městská knihovna stane oficiálním validačním místem Moje ID, tedy bezplatné služby, která poskytuje uživatelům možnost centrálně spravovat svou internetovou identitu, ” dodal Zbranek.

Městská knihovna ve Frýdku-Místku jde s dobou, proto je její součástí i hudební oddělení s TEEN zónou, veřejně přístupným internetem i wifi připojením. Se všemi novinkami, službami a akcemi se tak knihovna stává komunitním centrem a na počtu jejich fanoušků je to znát. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy