Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž prověřila znalosti žáků o Frýdku-Místku

Město Frýdek-Místek připravilo prostřednictvím městské knihovny zábavně vědomostní a výtvarnou soutěž. Probíhala v rámci 750. výročí založení města a žáci základních škol v ní měli prokázat své vědomosti o Frýdku-Místku.

Na půdě Střední průmyslové školy Frýdek-Místek proběhla velká vědomostní a výtvarná soutěž pro žáky prvního a druhé stupně základních škol. Zábavně naučné dopoledne připravilo město prostřednictvím městské knihovny.

“Tato soutěž probíhá v rámci oslav 750 let založení města a měla by v žácích prohloubit jejich znalosti a povědomí obecně o našem městě. Doufám, že si žáci tyto znalosti a vědomosti odnesou. Zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat všem zaměstnancům městské knihovny za to, jak tuto soutěž připravili a jakou atraktivní podobu ji dali,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

“Domnívám se, že hlavním přínosem této soutěže je, aby se děti něco dozvěděly o svém městě, věřím, že ve většině případů je to jejich rodné město, a aby strávily příjemný a krásný den,” řekla vedoucí Odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy Ilona Nowaková.

Mladší děti soutěžily ve výtvarné části, v níž měly za úkol vytvořit koláž. Ty starší pak v zábavně vědomostní.

“V první kole je 22 otázek, ve druhém necelých 20. Jsou mezi nimi i úkoly, takže děti budou třeba skládat kostky, na kterých jsou fotografie města, takže i tady se uvidí, jak děti znají svoje město,” popsala knihovnice Městské knihovny Frýdek-Místek Irena Liberdová.

“V průběhu vytváření soutěže nebylo našim cílem primárně děti zkoušet z jejich znalostí o městě, ale chtěli bychom, aby si osvojily a zábavnou formou si o něm rozšířily vědomosti. Svými znalostmi o městě a regionu, v němž žijí, by si k němu děti měly budovat vztah a zároveň upevňovat pocit sounáležitosti do takové míry, aby v dospělosti město Frýdek-Místek neopouštěly, vracely se ze studií zpět a dále se podílely na jeho rozvoji,” řekl ředitel Městské knihovny Frýdek-Místek Tomáš Benedikt Zbranek.

V zábavně vědomostní soutěži zvítězili žáci první základní školy Petra Bezruče a nejzdařilejší koláž v rámci výtvarné části vytvořily děti ze základní školy Chlebovice. Jedním z výstupů soutěže bude i výstava koláží, které budou prezentovány v několika institucích města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyGruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

Pavel Gola - pracoviště, kontaktní osoba Pavel Gola, tel. 724 152 451, email pavel.gola@tiscali.cz
Ostravice
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště pivovar Nošovice
Nošovice
od 17 900 Kč/měsíc

Detail