Na Olešné proběhl tradiční Pochod pro seniory

Na přehradě Olešná proběhl tradiční pochod seniorů. Ti se jej měli možnost zúčastnit už popáté. Cílem akce bylo, aby senioři udělali něco dobrého pro zdraví životní styl a aby se setkali se svými vrstevníky.

Reklama

Na autobusové točně poblíž hráze na přehradě Olešná desítky seniorů netrpělivě očekávaly start tradičního jarního pochodu kolem Olešné, který nastal úderem desáté hodiny.

“Cílem celé akce je, aby se senioři prošli po čerstvém vzduchu, aby udělali něco pro zdraví životní styl, pro svou kondici, aby si duševně odpočinuli a samozřejmě se setkali s dalšími vrstevníky nebo lidmy, se kterými nemají čas se potkat,” řekla vedoucí sociální pracovnice Centra denních služeb Domovinka Adéla Kotásková.

Ať už se senioři vydali kratší nebo delší trasou podle své fyzické kondice, procházku na čerstvém vzduchu si pochvaloval každý z nich.

Anketa, senioři: 1. “Šla jsem, abych udělala něco pro sebe, abych se hýbala a tak.” 2. “Je to jednak určitá aktivita, dokud se ještě můžu hýbat, a potom je to i taková společenská podpora.” 3. “Je to dobrá věc. Lidi se sejdou, projdou se.”

Pochod pro seniory kolem přehrady Olešná uspořádalo Centrum denních služeb Domovinka ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Frýdek-Místek a za finanční podpory města.
Chvála bláznovství

25.10. 19:00 - 23.10. 18:42
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 23.10. 18:42
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

EQ CZECH INVEST s.r.o.
Frýdek-Místek
od 80 Kč

Detail

Mobis Automotive Czech s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 400 Kč do 26 346 Kč

Detail

AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 Kč do 95 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu