Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku je 28 kontejnerů na elektroodpad

Frýdek-Místek |

Občané města Frýdku-Místku už několik let poctivě třídí elektroodpad, čímž šetří životní prostředí i své peněženky. A aby město lidem třídění usnadnilo, navýšilo počet červených kontejnerů v ulicích.

Frýdek-Místek ve spolupráci se společností ASEKOL rozšířil sběrnou síť červených kontejnerů na drobné elektrospotřebiče o dalších 10 míst po celém městě. Drobné elektrozařízení je tak nyní možné odevzdat mimo obchodů s elektronikou a sběrných dvorů také do 28 speciálních červených kontejnerů.

“Ve městě už tak budou tři desítky červených kontejnerů, do kterých patří mobily, navigace, rádia, mp3, ale také notebooky, klávesnice, elektronické hračky nebo menší kuchyňské spotřebiče, jako jsou toastovače nebo šlehače, ale také fény, kulmy, žehličky, a jen tak pro zajímavost, nejvíce lidé odkládají do červených kontejnerů varné konvice,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V loňském roce Češi v průměru na osobu vhodili do červených kontejnerů jedno a půl kila elektra. Červené kontejnery na elektroodpad jsou umístěny na všech sídlištích, ale také v místech s hustější bytovou zástavbou. Pokud občané chtějí zjistit, kde se nejbližší kontejner v místě jejich bydliště nachází, mohou využít stránky www.cervenekontejnery.cz, kde do vyhledávače zadají například název města a vyjede jim seznam všech míst, v nichž jsou kontejnery umístěny, včetně mapy.

“Dlouhodobě se staráme o kontejnery na odpad, ať už se jedná o separovaný sběr nebo například ty hnědé nádoby na biologicky rozložitelný odpad, které jsme v minulém roce rozvezli po celém městě. V současné době jsme přidali dalších deset nádob od společnosti Asekol na sběr elektrozařízení. Vyzýváme všechny občany, aby se nebáli a třídili, protože čím více budou obyvatelé města třídit odpad, tím bude nižší poplatek za svoz komunálního odpadu,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Nově se město také zapojilo do soutěže AKTIVNÍ OBEC, kterou společnost ASEKOL pořádá. Spočívá především v množství elektrozařízení sesbíraného prostřednictvím červených kontejnerů a navýšení průměrného množství elektrozařízení za období.

Nahlásit chybu


Motorkář vyletěl na Bruntálsku ze silnice a utrpěl těžká zranění

Dnes 9:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zřejmě nezvládl řízení a vylétl ze silnice. 34letý motorkář havaroval v sobotu odpoledne na Bruntálsku. Do nemocnice ho s vážnými zraněními přepravil vrtulník.

Vrah, který ubodal ženu v Havířově, zemřel na psychiatrii

Včera 9:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vtrhl do bytu starších manželů, kde řádil jako smyslů zbavený. Muže vyhodil a za zavřenými dveřmi ubodal jeho 64letou ženu. Nakonec skončil na psychiatrii a kvůli těžké schizofrenii by se pravděpodobně vyhnul trestu. Zřejmě ale zasáhla vyšší moc. 44letý muž totiž zemřel na psychiatrii.

Víkend otevřených zahrad v Odrách letos o týden dřív, akce oslavila hned dvě výročí

Dnes 11:30 | Odry | Michal Slonina

Les, zahrada a krajina byl letošní podtitul Víkendu otevřených zahrad v Odrách. Město se letos rozhodlo Zámecký park oživit akcí o týden dříve než zbytek republiky.

Přetížení i porušení předpisů. Polský dopravce se nepoučil, padly statisícové sankce

Včera 15:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jeden dopravce, dva přetížené kamiony a pokus vyhnout se kontrole. Inspektoři silniční dopravy odhalili přetížení až o 22 tun i porušení předpisů. Udělili pokuty i kauce za stovky tisíc korun. Nešlo přitom o první prohřešek tohoto dopravce.

Noc kostelů nabídla zastavení ve dvou modlitebnách

Včera 13:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

K Noci kostelů se letos v Novém Jičíně připojily dvě farnosti, katolická a evangelická. Lidem otevřely své modlitebny a připravily pro ně koncerty a další doprovodný program.

Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

5. června 2026 11:16 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov nemocnice zavedla unikátní systém pro sledování životních funkcí pacientů. Nová technologie měří tep a dech bez jakýchkoliv drátů nebo čidel. Na pořízení moderního softwaru přispěl významnou částkou místní filantrop.

Ostrava má koncepci bydlení. Chce rozšiřovat nájemní bydlení i podporovat investory

5. června 2026 8:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro Ostravu je bydlení jedním z klíčových témat budoucího rozvoje. Město proto vůbec poprvé přichází s ucelenou koncepcí, která má nastavit dlouhodobý směr bytové politiky až do roku 2050. Cílem je zajistit více kvalitních a dostupných bytů.

100 km/h v obci, alkohol i telefonování. Policisté v kraji si posvítili na silnice

5. června 2026 10:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Bezpečnost na silnicích v Moravskoslezském kraji zůstává vážným tématem. Během nedávných kontrol zastavili policisté přes čtyři a půl tisíce vozidel a odhalili stovky přestupků. Od bezohledného telefonování za jízdy až po alkohol a riskantní rychlou jízdu.

Policejní “Majáček” varoval nejzranitelnější děti

5. června 2026 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci novojičínského odborného učiliště a praktické školy, tedy ti, kteří vzhledem ke svým handicapům patří mezi nejzranitelnější.

Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

4. června 2026 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

V Jablunkově už lidem slouží nový chodník s cyklostezkou

4. června 2026 9:00 | Jablunkov | Libor Běčák

Původní chodník s děravým povrchem kolem Základní školy v Jablunkově nahradil nový chodník s cyklostezkou. Nový povrch si pochvalují cyklisté i bruslaři.

Na Den dětí se frýdlantští školáci učili tančit

3. června 2026 12:34 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Taneční dopoledne si na Den dětí užili žáci ZŠ T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Škola ho připravila společně s místním Tanečním klubem Antonio.

Na badmintonový turnaj ve Frýdku-Místku senioři poctivě trénovali

3. června 2026 11:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Sportovní areál Prestige ve Frýdku-Místku se stal dějištěm tradičního sportovního klání. Hrál se badminton a provozovali ho hráči s poněkud dřívějším datem narození.

Městští strážníci z Frýdku-Místku jdou příkladem, darovali hromadně krev

3. června 2026 11:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Strážníci Městské policie Frýdek-Místek se zapojili do dobrovolného dárcovství krve a navštívili Krevní centrum. Tam společně darovali tuto vzácnou a nenahraditelnou tekutinu.

Nová sportovní hala na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku bude i pro kluby a veřejnost

3. června 2026 11:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Druhá základní škola ve Frýdku-Místku bude mít novou multifunkční tělocvičnu. Prioritně bude sloužit žákům školy, ale také dalším mladým sportovcům i klubům provozujícím míčové sporty.

Den pro rodinu v Palkovicích dětem zpestřili král, šašek a rytíři

2. června 2026 10:52 | Palkovice | Libor Běčák

V palkovické sportovní hale a přilehlém areálu se v sobotu 30. května konal Den pro rodiny. Pořadatelem byl spolek ProMamas a obec.

Ve Frýdku-Místku je 28 kontejnerů na elektroodpad
Vydáno 7. července 2017 6:23, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Občané města Frýdku-Místku už několik let poctivě třídí elektroodpad, čímž šetří životní prostředí i své peněženky. A aby město lidem třídění usnadnilo, navýšilo počet červených kontejnerů v ulicích.

Frýdek-Místek ve spolupráci se společností ASEKOL rozšířil sběrnou síť červených kontejnerů na drobné elektrospotřebiče o dalších 10 míst po celém městě. Drobné elektrozařízení je tak nyní možné odevzdat mimo obchodů s elektronikou a sběrných dvorů také do 28 speciálních červených kontejnerů.

“Ve městě už tak budou tři desítky červených kontejnerů, do kterých patří mobily, navigace, rádia, mp3, ale také notebooky, klávesnice, elektronické hračky nebo menší kuchyňské spotřebiče, jako jsou toastovače nebo šlehače, ale také fény, kulmy, žehličky, a jen tak pro zajímavost, nejvíce lidé odkládají do červených kontejnerů varné konvice,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

V loňském roce Češi v průměru na osobu vhodili do červených kontejnerů jedno a půl kila elektra. Červené kontejnery na elektroodpad jsou umístěny na všech sídlištích, ale také v místech s hustější bytovou zástavbou. Pokud občané chtějí zjistit, kde se nejbližší kontejner v místě jejich bydliště nachází, mohou využít stránky www.cervenekontejnery.cz, kde do vyhledávače zadají například název města a vyjede jim seznam všech míst, v nichž jsou kontejnery umístěny, včetně mapy.

“Dlouhodobě se staráme o kontejnery na odpad, ať už se jedná o separovaný sběr nebo například ty hnědé nádoby na biologicky rozložitelný odpad, které jsme v minulém roce rozvezli po celém městě. V současné době jsme přidali dalších deset nádob od společnosti Asekol na sběr elektrozařízení. Vyzýváme všechny občany, aby se nebáli a třídili, protože čím více budou obyvatelé města třídit odpad, tím bude nižší poplatek za svoz komunálního odpadu,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Nově se město také zapojilo do soutěže AKTIVNÍ OBEC, kterou společnost ASEKOL pořádá. Spočívá především v množství elektrozařízení sesbíraného prostřednictvím červených kontejnerů a navýšení průměrného množství elektrozařízení za období.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000009065/ve-frydkumistku-je-28-kontejneru-na-elektroodpad