Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M opět probíhá značení kol syntetickou DNA

Městská policie Frýdku-Místku pokračuje v evidenci a značení jízdních kol, elektrokol a koleběžek syntetickou DNA. Majitelé těchto dopravních prostředků se tak mohou preventivně pojistit proti krádeži a zvýšit šanci na nalezení svého majetku.

Ve Frýdku-Místku opět začalo značení jízdních kol, elektrokol, koloběžek i invalidních vozíků syntetickou DNA. Probíhat bude na obvyklém místě, a to v Kontaktním centru prevence v křížovém podchodu v Místku, poblíž náměstí Svobody. Konat se bude vždy v pondělí od 8.30 do 12 a od 13 do 17 hodin, a to až do konce října.

“Od 11. září zase pokračujeme ve značení kol a dalších těchto jednoduchých dopravních prostředků syntetickou DNA. Máme kladné ohlasy od občanů, že to funguje. Městští strážníci dokáží identifikovat kolo, vozík a cokoliv podobného,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Celý proces značení trvá kolem deseti minut. Jízdní kolo se značí zhruba na deseti místech mikroskopickými tečkami s jedinečným kódem, a to tak, aby ani majitel neviděl, které části kola jsou označeny. Tyto mikrotečky jsou pouhým okem téměř neviditelné. Jejich vyhledávání na jízdním kole se provádí pomocí UV světla.

“Funguje to tak, že zájemci přijdou, naznačíme jim jízdní kolo, sepíše s nimi údaje jak o jízdním kole, tak i majiteli toho kola, pak to zaevidujeme do registru. V případě, že to jízdní kolo se ztratí, majitel přijde k nám, sdělí nám to a mi to změníme v registru. Pak se celostátně bude vědět, že to kolo je hledané,” uvedla manažerka prevence kriminality MP F-M Lenka Biolková.

Pro zaevidování jízdního kola je nutné mít u sebe občanský průkaz a doklad o nabytí kola. V případě, že zájemce doklad nemá, podepíše na místě čestné prohlášení o nabytí kola do svého vlastnictví. Pro proces značení je nutné, aby kolo bylo čisté a suché.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyRenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry