Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhla 98. schůze Rady města

Na frýdeckém magistrátu proběhlo další jednání Rady města Frýdku-Místku. Radní měli na programu několik důležitých bodů a my vám některé z nich představíme.

Na poslední zářijové schůzi radní města schválili podmínky pro získání dotací z programu na podporu a rozvoj aktivit navazující na sociální služby. Cílem je zvýšit kvalitu života a začlenit do společnosti osoby se zdravotním postižením a osoby sociálně znevýhodněné. Žádosti lze podávat od 1. do 16. listopadu.

“Schváleny byly rovněž podmínky dotačních programů pro podporu a rozvoj sportu ve městě, pro podporu výchovy, vzdělávání a zájmové aktivity i pro podporu a rozvoj kulturních aktivit. Žádosti budou v rámci těchto programů přijímány v prosinci,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Rada města dala také souhlasné stanovisko k záměru soukromé společnosti zřídit na území města Mezinárodní Montessori základní školu.

“Jedná se o školu, kde je výuka postavena na Montessori principech a forma učení je ve dvojjazyčné formě, děti se v ní vyučují i v angličtině. Ve městě není podobné zařízení, a protože město v rámci koncepce školství podporuje alternativní vzdělávání poskytované jinými subjekty, nemá námitky ke zřízení Montessori školy. Ta by tak mohla nabídnout navazující vzdělávání pro děti z Montessori mateřské školky, která již na území města působí,” sdělil Pobucký.

V neposlední řadě radní stanovili také nové místo pro konání svateb a jiných matričních obřadů.

“Tradičně byli snoubenci oddáváni v síni frýdeckého zámku. Ten ale nyní prochází dosti značnými opravami a není možné v něm svatby nadále pořádat. Vhodným a důstojným místem pro konání svatebních obřadů se tak na delší čas stane Koncertní sál Základní umělecké školy v Místku, která se nachází v těsné blízkosti místeckého náměstí. Dny pro konání svatebních obřadů jsou zachovány, tzn. v pátky a soboty. Frýdecký zámek je v majetku kraje a podle našich informací jeho rekonstrukce potrvá až do poloviny roku 2019,” dodal primátor.

Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 10. října.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků