Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farmářské trhy zvou na dušičkové zboží i zabijačku

Ve Frýdku-Místku pokračují v pravidelných intervalech Beskydské farmářské trhy. Ty nejbližší, které proběhnou 19. října, nabídnou tradiční dušičkové zboží. Těšit se ale můžete i na oblíbenou zabijačku, která se uskuteční v listopadu.

Letošní Beskydské farmářské trhy zahájil začátkem května oblíbený květinový trh, který byl zaměřen zejména na prodej květin kvůli nedostatku výpěstků zeleniny a ovoce. V červnu začala sezóna jahod, které mohli zájemci pořídit od pěstitelů z Hané a z jižní Moravy. V červenci, srpnu a září už byly na trzích v co možná nejvyšší míře zastoupeni prodejci ovoce a zeleniny. Pět měsíců uteklo jako voda a máme tady říjen, který přinese všem zájemcům a návštěvníkům trhů tradiční podzimní zboží.

“Říjnové farmářské trhy už pomalu začínají měnit tu svou tematiku. Začíná se nám zde projevovat podzim a dušičky. Budou zde vazby kytic, dýně, květiny a další věci, které patří k podzimu,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Na dušičkových trzích, které se uskuteční ve čtvrtek 19. října od 8 do 14 hodin, však ani tentokrát nebudou chybět masné, mléčné a rybí výrobky, slané i sladké pečivo, zelenina a ovoce, koření, káva a čaje, ale také slepičí a křepelčí vejce a chybět nebude ani sezónní burčák. K mání budou tradičně výrobky ze dřeva a proutí, ale také podzimní aranžmá s dýněmi či vřesy. A následně v listopadu budou farmářské trhy lákat na tradiční zabijačku. Ta se bude konat 2. listopadu od 8 do 16 hodin, tedy o dvě hodiny déle, než je obvyklé.

“V listopadu se mohou návštěvníci trhů těšit na zabijačku a dojde i k proměně trhů na zimní tematiku, kdy se začnou prodávat zavařeniny, marmelády a další věci, které už patří k tomu pozdnímu podzimu,” dodal Deutscher.

Letos poslední Beskydské farmářské trhy se uskuteční 16. listopadu a zaměřeny budou na advent.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy