Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci se utkali na mistrovství Euroregionu Beskydy

V rámci projektu „Společně“/„Razem“ se ve městě uskutečnilo Mezinárodní mistrovství žáků Euroregionu Beskydy v lehké atletice. Klání se zúčastnili mladí závodníci z Polska, Slovenska a České republiky.

Česká republika je v tomto roce předsedající stranou Euroregionu Beskydy, a proto se na půdě stadionu Tělovýchovné jednoty Slezan ve Frýdku-Místku uskutečnilo Mezinárodní mistrovství žáků Euroregionu Beskydy v lehké atletice, a to v rámci projektu Společně/Razem.

“Je to akce, která probíhá každý rok v pořadatelské zemi, to znamená jednou na Slovensku, jednou v Polsku a nyní v Česku. Je to velice příjemná akce, kdy děti mohou porovnat, jak jsou na tom jejich vrstevníci na Slovensku a v Polsku, a zároveň mají možnost se i seznámit, vyměnit si nějaké kontakty a pak si i na dálku dopisovat,” řekl předseda představenstva Regionu Beskydy (ČR) Karel Deutscher.

Své síly na mistrovství změřila téměř stovka mladých atletů z Polska, Slovenska a České republiky. Žáci se utkali ve čtyřech kategoriích a sedmi disciplínách.

“Je to soutěž družstev, kde nebojují závodníci za sebe, ale bojují za celý tým. Za každý stát jsou dva závodníci v každé disciplíně a získávají body pro svoje družstvo. Disciplíny jsou: běh na 60 metrů, 300 metrů a 800 metrů, skáče se do dálky a do výšky, hází se míčkem - to je pro mladší účastníky, a hází se diskem - to je pro ty starší. Pro nejlepší v jednotlivých disciplínách jsou připraveny medaile a nejlepší týmy obdrží poháry. Nebude chybět ani sladká odměna,” uvedl trenér Josef Nejezchleba.

V soutěži družstev zvítězil tým Polska. Domácí družstvo získalo druhou pozici a na třetím místě skončilo družstvo Slovenka reprezentované atletickým oddílem z Povážské Bystrice.

Nahlásit chybu
Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail