Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díla Antonína Kroči a rodiny v Muzeu Beskyd

Muzeum Beskyd uvedlo další zajímavou výstavu. Ve výstavních síních mohou v těchto dnech lidé obdivovat umělecká díla Antonína Kroči a jeho rodiny. Výstavou Kroča zároveň oslavuje své životní jubileum.

Výstavní síně frýdeckého zámku nabízí výstavu, která potěší hlavně milovníky obrazů. Po letech zde svá díla vystavuje mistr expresionismu z údolí říčky Ondřejnice v srdci Rychaltic Antonín Kroča.

“Podzim na frýdeckém zámku již tradičně patří uměleckým výstavám, tentokrát ji zastupuje Antonín Kroča a rodina. Akademický malíř z okolí Hukvald vystavuje na frýdeckém zámku po více jak dvaceti letech v samostatné výstavě. Je to jedna z jeho nejobsáhlejších výstav vůbec, také proto, že za necelý měsíc oslaví životní jubileum. Výstava tvoří průřez díla od prvních portrétů, které malíř namaloval v 16 letech, až po ty nejnovější,” popsala komisařka výstavy Dominika Grygarová.

Antonín Kroča je malíř duše. Nemaluje lidi tak, jak je vid, ale tak, jak na něj působí.

“Jedná se o malby, které nejvíce připomínají neoexpresionismus, malíř již nemaluje štětcem, ale spíše rukama, tak to na něj působí co nejvíce. Nejznámější a možná pro lidi nejmilejší jsou jeho pověstné Potoky, a nebo oblast jeho rodiště, tedy Hukvaldy a Rychaltice. Ve výstavě najdeme i obrazy z jeho nejsilnějšího období, jako Úzkost, Velká zabijačka nebo Nádor,” uvedla Grygarová.

Na výstavě prezentuje svá díla také rodina Antonína Kroči, a to Antonín Kroča mladší, Petr Kroča, Milada Polianová, Jana Kročová-Valčíková, Helena Sládková, Johanka, Mikulášek a Anička.

Výstava děl Antonína Kroči a jeho rodiny potrvá ve výstavních síních frýdeckého zámku do 13. listopadu.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků