Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Schodiště na lávce na Revoluční ulici ve F-M je hotovo

Ve městě skončila další z mnoha rekonstrukčních prací. Schodiště na lávce pro pěší na ulici Revoluční, které už bylo ve velmi špatném stavu, je vyměněno za nové. To je nejen vyrobeno z kvalitnějšího materiálu, ale mělo by být i bezpečnější, například v zimě by nemělo tolik klouzat.

V polovině září zahájilo město opravu přístupového schodiště na lávku pro pěší na Revoluční ulici v lokalitě Růžového pahorku ve Frýdku. Stávající schodiště bylo demontováno a zábradlí odpojeno od schodnic. Byly vyrobeny nové schodnice, na které následně došlo k namontování pozinkovaných roštů.

“Tato lávka byla zrezivěla, proto došlo k úplné výměně za trvanlivější a lehčí materiály, které by ani v zimě neměly tolik klouzat jako ten původní materiál,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Rekonstrukcí schodiště práce v lokalitě Růžového pahorku nekončí. Město má v plánu ještě i další opravy.

“Myslím si, že v následujících letech se bude muset přistoupit k opravě podhledů, které tady jsou, k opravě zdí, zídek i chodníků, takže tady bude ještě pěkných pár let, co dělat. Toto obchodní centrum vznikalo někdy v 80. letech, takže pomalu končí životnost těch povrchů. Bylo to postaveno i na to, že se to bude mnohem více využívat, proto ty bíle podhledy. Ve své době to bylo velice pěkné. Bohužel vandalové si na tom vybíjejí svojí zlost a z dnešního pohledu ty materiály nejsou úplně vhodné, takže je třeba to přeřešit a udělat to takovým způsobem, aby to vandaly nepřitahovalo a zároveň, aby ten veřejný prostor byl úhledný a dalo se na to dívat,” řekl Deutscher.

S prvními pracemi chce město začít v příštím roce a jako první na řadu přijde právě rekonstrukce podhledů.

Nahlásit chybu
ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště 17. listopadu, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail