Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mensa ČR podporuje nadané děti pro budoucnost

Téma, které se na českých školách skloňuje stále častěji, je problematika práce s nadanými dětmi. Někteří učitelé by uvítali změnu přístupu k těmto žákům, jiným to přijde nepotřebné. Mensa České republiky proto uspořádala pro zástupce škol vzdělávací seminář, kde chtěla problematiku blíže objasnit.

Podporujeme nadané děti pro budoucnost, tak zní název projektu, v rámci něhož se na frýdeckém magistrátu uskutečnil vzdělávací seminář pro ředitele a zástupce škol.

“Je potřeba, aby si všimla jak pedagogická, tak nepedagogická veřejnost, že existují v České republice, v českých školách nadané děti. Doposud byly v rámci speciálních pedagogik mírně opomíjeny, protože byla pozornost spíše věnována dětem se speciálními vzdělávacími potřebami a na ty nadané nějak nezbýval čas, takže je potřeba je podchytit,” sdělila docentka Katedry fyziky Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity Jana Škrabánková.

Mezi posluchači byla také ředitelka základní školy Československé armády ve Frýdku-Místku, na které už výuka nadaných dětí několik let probíhá.

“My patříme mezi školy, které se mezi prvními u nás v republice začaly věnovat dětem s nadáním. Toto probíhá na naší škole asi osm let, před osmi lety začala příprava, před sedmi lety byly přijaty první třídy dětí intelektově nadaných. Od tohoto semináře očekávám, že snad dojde k nějakému sjednocení, jak a kudy na poli této práce pokračovat,” řekla ředitelka ZŠ Československé armády F-M Iveta Wilczková.

Seminář byl propojen se Systémem podpory nadání, koordinovaným Národním institutem pro další vzdělávání Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy