Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská knihovna F-M zve na výstavu Dvojměstí

Městská knihovna zve širokou veřejnost na novou výstavu fotografií s názvem Dvojměstí. Koná se ve spolupráci s partnerskou knihovnou v Bielsku-Białej. Jejím cílem je lidem přiblížit města Euroregionu Beskydy.

V místecké pobočce městské knihovny na Hlavní třídě mohou v těchto dnech její návštěvníci spatřit novou výstavu fotografií s názvem Dvojměstí. Knihovna ji připravila ve spolupráci s partnerskou knihovnou v Polsku.

“Výstava fotografií s názvem Dvojměstí se koná ve spolupráci s naší partnerskou knihovnou, Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej, a rovněž v rámci oslav 750. výročí založení města. Cílem výstavy je přiblížit veřejnosti již zmiňovaná partnerská města Euroregionu Beskydy, která, přestože jsou například počtem obyvatel odlišná, mají společnou minulost v rámci historického Slezska, mají ve svém názvu spojovník a jsou rozdělena řekou. Obě dvojměstí se také nacházejí na odlišných historických územích,” uvedl ředitel Městské knihovny F-M Tomáš Benedikt Zbranek.

Fotografie obou dvojměstí městské knihovně poskytli profesionální fotografové.

“Oslovili jsme fotografa, který fotí Bielsko-Białou, je to profesionální fotograf Lucjusz Cykarski a ten nám dodal fotografie Bielsko-Białe. Z naší strany jsou to fotografie Art Collegia Frýdek-Místek,” sdělila zástupkyně Městské knihovny Frýdek-Místek Irena Liberdová.

Výstava s názvem Dvojměstí potrvá v prostorách místecké pobočky městské knihovny do 15. listopadu.

Nahlásit chybu
Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

NOVOGEAR, spol. s r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 27 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail