Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horská služba bude mít na Lysé hoře novou stanici

Horská služba Beskydy dočasně přišla o stanici na Lysé hoře. Kvůli jejímu havarijnímu stavu musela být zbourána. Nové stanice se záchranáři dočkají v příštím roce.

Více jak čtyřicet let fungovala na vrcholu Lysé hory stanice Horské služby Beskydy. Dnes je na jejím místě rozbořená ruina. Kvůli velmi špatnému stavu musela být stanice zbourána.

“Jednak dřevěná část byla totálně zhnilá, jednak došlo k narušení nosných prvků. To je jedna stránka věci a druhá stránka věci je, že stavba byla dělaná někdy v 70. letech, bylo to energeticky hodně náročné, strašně hodně peněz jsme tam protopili, byly tam velké úniky tepla,” uvedl náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica.

Dříve než bude postavena nová chata, bude horská služba sídlit v budově vysílače naproti. Nové stanice se záchranáři dočkají zhruba za rok. Bude mít stejný půdorys, ale bude o patro nižší.

“Předpokládáme, že nová chata bude moderní. Mám na mysli hlavně z energetického hlediska. Samozřejmě bude vyhovovat současným normám, tzn. budou tam ty základní prostory, které potřebujeme pro svou činnost. Bude tam prostor pro uložení materiálu, pro ošetřování pacientů, bude tam zázemí pro službu, bude tam odpovídající garáž, bude tam sušárna a tak dále,” popsal Pavlica.

Ze stejných důvodů, jako u stanice na Lysé hoře, dojde pravděpodobně k demolici stanice Gruň. Její rekonstrukci začne Horská služba Beskydy plánovat v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy