Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Farmářské trhy ve F-M nabídnou zabijačkové speciality

Občané Frýdku-Místku, ale i jeho návštěvníci se mohou opět těšit na oblíbenou zabijačku, která proběhne v rámci Beskydských farmářských trhů. Uskuteční se zkraje listopadu a jako tradičně nabídne zabijačkové speciality a doprovodný kulturní program.

Oblíbené Beskydské farmářské trhy, které jsou známé nejen frýdeckomísteckým občanům, ale i návštěvníkům města, opět ovládnou místecké náměstí Svobody. Tentokrát budou věnovány oblíbené zabijačce a masným výrobkům.

“Ve čtvrtek 2. listopadu budou trhy ve znamení zabijačky, konat se budou od 8 do 16 hodin, tedy o dvě hodiny déle, než je obvyklé. Náměstí provoní zabijačkové speciality. Prezentovat se budou 4 řeznictví. Prodávat se budou jelita, jitrnice, ovar, tlačenka, špek a další uzenářské výrobky. Připraven bude také teplý pult se zabijačkovou polévkou nebo prejtem se zelím. Podávat se bude i svařák nebo vařonka, a taky teplý alkoholický pivní nápoj – sladinka. Pokud vyjde počasí a nebude pršet, budou se mezi lidmi pohybovat i hudebníci hrající na housle a harmoniku,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Na pultech trhovců návštěvníci Beskydských farmářských trh naleznou kromě masných výrobků i běžné zboží.

“Samozřejmě nebude chybět tradiční zboží, jako mléčné výrobky, pečivo, vejce, marmelády, koření, sezónní zelenina, zejména brambory, mrkev, cibule, česnek, výrobky ze dřeva a proutí a tak dále,” dodala Matějíková.

Letos poslední Beskydské farmářské trhy se uskuteční 16. listopadu a zaměřeny budou na advent. Lidé na nich budou moci koupit tradiční adventní a šité dekorace, minerály, ručně vyráběná mýdla, svíčky, šperky, keramiku, koženou galanterii nebo výrobky z kožešin a pedigu. Chybět nebudou vánoční oplatky, medové výrobky, sýry, marmelády nebo džemy z místních produktů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy