Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jízdní řády MHD ve F-M čekají drobné změny

V prosinci dojde ve městě ke změnám v jízdních řádech městské hromadné dopravy. Ty se týkají hlavně času příjezdů a odjezdů některých linek.

Občany, kteří ve Frýdku-Místku cestují autobusy městské hromadné dopravy, čekají změny v jízdních řádech. Město se snaží reagovat na změny v řádech Českých drah i na podněty obyvatel.

“Očekáváme, že změny v jízdních řádech by měly být spíše menší. Reagujeme hlavně na to, že došlo k úpravám jízdních řádů některých vlaků ČD a autobusy by na tyto vlaky nedojížděly včas. Dále budou provedeny některé úpravy na linkách, u kterých se zjistilo, že nejsou schopny to stíhat, protože v některých částech dneska ta doprava houstne a ty dojezdové časy jsou potom porušovány. My bychom byli samozřejmě rádi, aby se lidé mohli spolehnout, že autobusy budou jezdit na čas, takže bude docházet k drobným změnám při přejezdech uvnitř města,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Na linkách dojde zejména k časovým úpravám, kdy budou jednotlivé spoje uspíšeny nebo naopak opožděny.

“Například by se mělo jednat o linku číslo 2, která najíždí na vlakové nádraží, kde ale právě kvůli času uvažujeme o opoždění této linky, aby navazovala na vlak. Stejně tak se jedná o linku číslo 3, kterou chceme opozdit o dvě o tři minuty ve směru na Místek, aby lidé stíhali bezpečně nastoupit a vystoupit z vlaku. Další změny, které budeme navrhovat dopravci, se týkají zastávky u Krymu, kde dojíždí autobusy, a kvůli tomu, jak jsou rozmístěny označník, se vždycky nepodaří najet s tím autobusem k obrubníku, protože už tam stojí jiné autobusy, takže tady budeme navrhovat změny, aby ty nízkopodlažní autobusy mohly najíždět až k obrubníku, navzájem si nepřekážely a lidé mohli bez problému nastupovat,” dodal Deutscher.

Veškeré změny musí schválit dopravce. Jejich výčet mohou cestující už teď nalézt na webových stránkách města. Nové jízdní řády pak začnou platit v prosinci.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail