Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Polárce ve F-M proběhne Trh vzdělávání a prac. uplatnění

Letos poprvé se v hale Polárka uskuteční Trh vzdělávání a pracovního uplatnění. Žáci základních škol se mohou seznámit s širokou nabídkou oborů středních škol nejen z našeho kraje a také s budoucími zaměstnavateli.

Úřad práce ČR ve spolupráci s městem Frýdek-Místek pořádá 7. listopadu každoroční akci Trh vzdělávání a pracovního uplatnění. Letošní ročník oproti minulým letům nově proběhne v prostorách víceúčelové haly Polárka.

“My jsme letos zvolili netradičně prostor haly Polárka, a to z toho důvodu, že Národní dům už nedostačoval kapacitně. Chtěli jsme také, ať mají žáci, kteří ještě neměli příležitost navštívit halu Polárka, možnost vidět její interiéry. Zároveň bude trh probíhat nejen uvnitř, ale i vně haly, kde se budou prezentovat například se svou technikou zaměstnavatelé,” popsal náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Na letošním v pořadí již 22. ročníku veletrhu budou moci návštěvníci shlédnout širokou škálu aktivit, od prezentace elektronické stavebnice, přes frézování, předvedení multifunkčních modelů, ukázku gastronomie, líčení a účesové tvorby, 3D tisk, výrobu odznaků, nácvik první pomoci, simulaci stáří, skládání anatomického modelu orgánů dutiny hrudní a břišní, až po laserovou střelnici, zdobení perníčků, modelování z karamelu, vyřezávání ovoce a zeleniny nebo autíčko na vodíkový pohon.

“Na tomto veletrhu se bude prezentovat několik desítek středních škol společně asi s třináctkou významných zaměstnavatelů v rámci našeho kraje. Žáci a jejich rodiče budou moci shlédnout prezentaci jednotlivých škol a zaměstnavatelů a následně se co nejlépe rozhodnout pro to, jakou další cestou se vlastně v té oblasti vzdělávání dají. Já věřím, že pro žáky i jejich rodiče bude tento veletrh zajímavý a přínosný právě tom, že se budou moci podívat, jaké obory jsou nyní atraktivní a kde by se následně mohli uplatnit,” dodal Machala.

Akce, která je pro veřejnost zdarma proběhne od 10 do 16 hodin.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail