Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum aktivních seniorů ve F-M vyroste příští rok

V příštím roce se frýdeckomístečtí důchodci dočkají svého Centra aktivních seniorů. V těchto dnech začala demolice objektu bývalého Domu dětí a mládeže na ulici Pionýrů, na jehož místě zázemí pro seniory vyroste.

Na ulici Pionýrů odstartovaly demoliční práce na zchátralém objektu bývalého Domu dětí a mládeže. Budova byla v natolik špatném stavu, že i přes počáteční snahy ji zachránit bylo město nuceno přistoupit ke zbourání.

“Mně je to osobně velmi líto, ale v minulosti došlo k takové destrukci zdiva a základů, že je ten dům stěží možno zachránit. Zadali jsme posudek, který měl říct, jakým způsobem je možno ten dům zachránit. Statik a další stavební experti vyčíslili záchranu na 11 milionů korun, ale nedali nám žádné záruky, že i po těchto sanačních pracích bude stoprocentně ten dům v pořádku. Proto nakonec orgány města rozhodly, že tento dům bude zdemolován a nahrazen novou stavbou,” vysvětlil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Nová stavba bude sloužit jako Centrum aktivních seniorů. Bude se jednat o nárožní třípodlažní budovu s valbovou střechou a podsazeným vstupem a jednopodlažní objekt s plochou střechou mírně se odklánějící od Anenské ulice. Podél ulice Pionýrů bude vytvořen veřejný prostor s informačními pylony, podél ulice Anenské pak terasa se sezením přiléhajícím ke vstupní hale a multifunkčnímu sálu.

“Objekt bude soutěžen hned po schválení v rozpočtu, kde je ta částka kolem 40 milionů korun. Všechny práce pak budou směřovány k tomu, abychom našli zhotovitele, protože už máme všechny podklady, projektovou dokumentaci, všechno už je hotovo. Počítáme s tím, že pokud se nám bude dařit, nebudou žádné námitky a tak dále, tak konec ledna by mohl být termín na podepsání smlouvy, která by mohla být do konce února ukončena,” uvedl Kajzar.

V březnu příštího roku by mělo být předáno staveniště vítězné firmě. Práce na novém Centru aktivních seniorů by pak měly trvat zhruba osm měsíců. Senioři budou objekt využívat ke svým aktivitám, a to jak v oblasti společenské a kulturní, tak také ke sportovním činnostem. Zároveň zde bude i kancelář frýdeckomísteckého Svazu důchodců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy