Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž o nejhezčí vánoční strom vyhrála ZŠ. P. Bezruče

Soutěž o nejhezčí vánoční strom, kterou vyhlásily Technické služby Frýdku-Místku, má svého vítěze. Z pěti zúčastněných základních škol a školek vybrala odborná komise jednu, která svůj vánoční strom nejpěkněji vyzdobila.

V listopadových dnech vyhlásily Technické služby pro mateřské a základní školy ve správě města už druhý ročník soutěže o nejpěknější vánoční strom. Stejně jako loni měly děti vyrobit vánoční dekorace a ozdobit jimi vánoční strom, ať už v areálech nebo před budovami škol. 11. prosince si pak speciálně ustanovená komise stromy prohlédla a vyhodnotila nejlepší z nich. V soutěži o nejhezčí vánoční strom nakonec zvítězila Základní škola Petra Bezruče.

“Všechny tři učitelky druhého stupně jsme se domluvily a každá dělala něco jiného. Já jsem měla na starosti červené hvězdy. Žáky to na začátku tolik nezaujalo, ale když se dozvěděli, že by mohli vyhrát, tak to pro ně byla motivace. Protože to bylo jako skládání origami, tak je to i přes počáteční odpor, bavilo. ”učitelka ZŠ Petra Bezruče F-M Lucie Huserová.

Anketa, žák ZŠ Petra Bezruče F-M: “Bavilo mě to dobře a celkově to bylo zábavné a dobré. Jsem spokojený a chtěl bych pogratulovat celé škole.”

Komise hodnotila dohromady pět škol a školek. I přes malý počet zúčastněných, vybrat ten nejpodařenější vánoční strom nebylo vůbec jednoduché.

“Musím říct, že pořadí bylo těsné, ale nakonec jsme se rozhodli pro první základní školu, čímž bych jí chtěl poblahopřát. Stejně jako loni i letos jí poskytneme účelově finanční dar ve výši deseti tisíc korun na částečné pokrytí školního výletu dětí, které se toho účastnily,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Na druhé příčce se stejně jako loni v soutěži umístila Mateřská škola Beruška a třetí místo obsadila Základní škola Komenského. Školy, kterým se letos nepodařilo dosáhnout na nejvyšší metu, budou mít šanci zase za rok.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail