Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zima je z pohledu zimní údržby ve F-M zatím podprůměrná

Letošní zima je z pohledu silničářů zatím spíše podprůměrná. Díky tomu Technické služby města Frýdku-Místku vyjížděly s technikou na odklízení sněhu méně často než v jiných letech a zatím nemusely řešit žádnou kalamitu.

Zimní období se přehouplo do své druhé poloviny a její dosavadní průběh by se dal označit za podprůměrný. Zaměstnanci Technických služeb měli jen dva větší zásahy, kdy s pluhem vyjeli na silnice, a to na přelomu listopadu a prosince a potom mezi vánočními svátky. Tomu odpovídá i množství spotřebovaného chemického materiálu, kterého bylo zapotřebí zatím zhruba necelá třetina průměrného ročního množství. A nízké je i množství spotřebovaného inertního materiálu. To se ale stále může změnit, pokud se změní dosavadní charakter počasí.

“Na druhé straně musím říct, že ta zima je náročná z hlediska takové té logistiky, protože především v nočních hodinách se mnohdy dispečeři potýkají s tím, jakým způsobem reagovat na nepředvídatelné změny. Názorný příklad se teď stal na noční směně z 12. na 13. ledna, kdy jsme pak zaregistrovali i nějakou debatu na facebookových stránkách mezi občany, že jsme sypali chemickým materiálem, i když to bylo zbytečné. Ta předpověď byla skutečně taková, že v průběhu dne mírně poprchávalo, lehce sněžilo, byla předpověď na padající mlhu, takže si myslím, že dispečer zareagoval velice dobře. Proběhl preventivní posyp chemickým materiálem v rozsahu tří hodin, nicméně charakter počasí nakonec takový nebyl. Takže i v tomto je to složité. My se musíme řídit plánem zimní údržby. Neradi bychom, aby se pak na facebooku probírala záležitost, že jsme zaspali, takže je to mnohdy o aktuálním operativním řešení a doufám, že se i v dalších týdnech a měsících s tím vším vypořádáme, aby občané byli relativně spokojeni,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Průběh zimní údržby bedlivě sleduje i město.

“Jedna z těch věcí, které sledujeme, je optimální sypaní jak solí nebo štěrkem, ať se těch prostředků využívá co nejoptimálněji, aby někde nebylo posypáno příliš mnoho, nebo naopak někde příliš málo. Snažíme se ty prostředky využívat co nejefektivněji, ať nám ty zásoby vydrží co nejdéle, a třeba i uspoříme nějaké finance na opravy chodníků v létě,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Technické služby mají na starosti 352 kilometrů místních komunikací, které patří pod správu města Frýdku-Místku, včetně silnic a chodníků v místních částech Lískovec, Skalice, Panské Nové Dvory, Chlebovice, Zelinkovice a Lysůvky.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail