Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie ve Frýdku-Místku pátrá po zloději z tenisových kurtů

Neznámý zloději ukradl z tenisoého areálu ve Frýdku-Místku několik LED svítidel, které osvětlovaly kurty. Škoda jde do desetitisíců korun. Po pachateli pátrá policie.

Policisté ve Frýdku-Místku řeší ne tak úplně běžný případ krádeže v místním tenisovém areálu. Dosud neznámý zloděj tam odborně demontoval a ukradl šest LED reflektorů, které osvětlují celé tenisové hřiště. Mimoto odcizil ještě i další čtyři LED reflektory ze stožáru mimo areál tenisových kurtů.

“Frýdeckomístečtí policisté v současné době prověřují oznámení o krádeži deseti kusů LED reflektrorů. Škoda v tomto případě dosahuje částky skoro 50 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež, za což může být pachateli uložen v tomto případě až pětiletý trest odnětí svobody,” uvedla mluvčí PČR F-M Karolína Bělunková.

Tenisové kurty využívají hlavně děti, které navštěvují tenisový klub. Za stížených světelných podmínek teď nebudou moci trénovat.

“Samozřejmě nás to hodně mrzí, protože jsme nevýdělečný spolek orientovaný převážně na mládež a každá ztráta je citelná. Používáme osvětlení v měsících, kdy je kratší den, a děti ho využívají hojně, poněvadž tréninkový proces běžně pokračuje až do 20. hodiny, takže i tady tímto jsme ochuzeni,” řekl manažer tenisového klubu Jiří Vykoukal.

Nabízí se otázka, k čemu by zloději bylo zrovna osvětlení na tenisových kurtech, odpovědí by mohlo být, že šlo o krádež na zakázku.

Nahlásit chybu


K tématu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail