Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Frýdku-Místku provádí pravidelný rajonový úklid

Technické služby města provádí i navzdory zimnímu období pravidelný úklid v ulicích. Více práce než v jiných dnech měli pracovníci zejména po vánočních svátcích a jako každoročně po silvestru.

I v zimním období provádí Technické služby pravidelný rajonový úklid. Vyčleněno na to mají dlouhodobě deset zaměstnanců. Nejvíce práce mají tradičně po Vánocích.

“Po Vánocích jsou ve městě vždycky spousty odpadků, hlavně poházených u popelnic. Je to z toho důvodu, že si všichni rozbalili svoje dárky a těch papírů a obalů je celkem hodně. My se je snažíme postupně likvidovat, bohužel to nejde všechno najednou. Prosím proto o trochu shovívavosti. Technické služby jsou neustále v ulicích a snaží se udržovat ve městě pořádek, dělají, co jde,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

A možná ještě více práce je vždy čeká po silvestrovských oslavách.

“My jsme se hned po Novém roce zaměřili na silniční části, jednak jako následek posilvestrovského období, ale také i kvůli tomu, co se nám stává několik let zpátky, že kolem kontejnerů vítr rozfouká odpadky a nafouká je do těch zákoutí. V té první polovině měsíce ledna se naši zaměstnanci už v plné zbroji zaměřili sídlištní části. Byla vyklizena obě sídliště na Slezské, na Jiráskově, na ČSA, Bezručovo, 28. října. Dá se říct, že i teď v návaznosti na vývoj, protože se střídá období bez sněhové pokrývky s obdobím se sněhovou pokrývkou, se snažíme v tom rajonovém čištění pokračovat,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Nyní vše směřuje v plánovaní jarního úklidu města. V této fázi se také dolaďují podmínky a harmonogram blokových čištění.

“Chceme posílit počet zaměstnanců z Úřadu práce. Zatímco loni jsme jich měli celkem 33, letos jsme dali požadavek na 48 zaměstnanců. Bude to samozřejmě spojeno i s jarním vyhrabáním, které by mělo proběhnout v polovině března. Je otázkou, na kolik se podaří ty stavy naplnit, protože jsme vedli jednání hned po Novém roce s vedením ÚP a ta naše kvóta je dosti vysoká v návaznosti na léta předcházející. A jak všichni víme, trh práce je momentálně vybrán, tak uvidíme, co se nám podaří vybrat,” dodal Kohut.

Pravděpodobné datum, kdy by Technické služby chtěly zahájit jarní úklid, je 12. březen. Vše ale bude záviset na klimatických podmínkách. 

Nahlásit chybu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail