Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek hledá nové dobrovolníky pro nemocnici

Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku hledá nové dobrovolníky. Ti by měli docházet do tamní nemocnice na dětské oddělení a oddělení následné péče.

Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku opět hledá dobrovolníky, tentokrát pro tamní nemocnici. Dobrovolníci, kteří tam působili už svou službu ukončili, a tak je zapotřebí nových lidí. Dobrovolníci budou docházet na dětské oddělení a oddělení následné péče.

“Naši dobrovolníci jsou různého věku, nejmladším je 16 a horní hranice není vůbec stanovena. Pro dětské oddělení je ideální věk těch nejmladších kolem 18. Na oddělení následné péče je ten věk od 16 let, ale starší dobrovolníci jsou vítání, a to proto, že jsou zde hospitalizovaní pacienti především seniorského věku, a tak by si lidsky mohli být blíž. V případě, že by někdo z veřejnosti měl zájem stát se dobrovolníkem a věnovat svůj volný čas pacientům v nemocnici, stačí se ozvat na mé telefonní číslo koordinátora dobrovolníků, které najdete na našem webu, a společně se domluvíme na vstupním pohovoru, následují vstupní příprava nových dobrovolníků a poté seznámení s nemocnicí a zapojení do činnosti,” sdělila hlavní koordinátorka dobrovolníků Irena Blablová

Dobrovolnické centrum ADRA spolupracuje s frýdeckomísteckou nemocnicí od roku 2010.

“Spolupráce s dobrovolníky z Dobrovolnického centra ADRA je pro nemocnici velkým přínosem. Dobrovolníci navštěvují jednak malé pacienty, se kterými si hrají a ukracují jim tak volný čas a přivádějí na jiné myšlenky. Od roku 2015 chodí na oddělení dlouhodobé následné péče a následné péče, kde jsou spíše starší pacienti, pro které je návštěva mladých lidí a nových témat rozhovoru také přínosem. Jsme velmi rádi, že k nám dobrovolníci z ADRY chodí a uvítáme další zájemce o dobrovolnictví,” sdělila mluvčí nemocnice ve Frýdku-Místku Jolana Filipová.

Zájemci o dobrovolnictví se mohou hlásit průběžně. Vstupní přípravu uspořádá Dobrovolnické centrum ADRA během tohoto měsíce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStřední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Medela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail