Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna Frýdek-Místek nabízí tematické kufříky

Ve frýdeckomístecké knihovně si čtenáři mohou zapůjčit tzv. tematické kufříky. Ty jsou určeny pro děti a rodiče ke společnému čtení, hraní a učení.

Knihovna už dávno není pouze místem, kam si lidé chodí půjčovat knihy a časopisy. Dnes v ní čtenáři naleznou i řadu zajímavých novinek. Jednou z nich jsou tematické kufříky. Na sklonku loňského roku je zavedla i Městská knihovna ve Frýdku-Místku.

“Inspirovaly nás nejen české knihovny, z nichž některé již tyto tematické kufříky mají, ale také například knihovny ve Slovinsku, kde půjčování různých druhů tematických kufříků je běžnou praxí. O půjčování je mezi rodiči a jejich dětmi zájem, a proto v nejbližší době připravujeme další kufříky, například na témata motorika, logopedie, první počítání nebo povolání,” sdělil ředitel Městské knihovny ve Frýdku-Místku Tomáš Benedikt Zbranek.

V pobočkách frýdeckomísteckých knihoven najdou zájemci prozatím pět tematických kufříků na různá témata.

“Máme tady zvířata, rostliny, vesmír, dopravu a tím posledním je čas. V každém z těch kufříků najdete různé didaktické hry, různé pracovní listy nebo pexesa,” řekla knihovnice Zuzana Skotnicová.

Největší přidanou hodnotou tematických kufříků není samotný obsah, ale skutečnost, že je v největší míře ke čtení, hraní a učení využivájí děti společně se svými rodiči, čímž kufříky obohacují společně strávený čas a přispívají k posílení vztahů v rodině.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy