Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí ve Frýdku-Místku ožije Velikonočním městečkem

Na místeckém náměstí už zanedlouho vyroste Velikonoční městečko. Stejně jako loni bude i letos lákat na tradiční velikonoční zboží a dobroty, ale také na bohatý a zábavný program.

Velikonoce jsou za dveřmi, a proto na místeckém náměstí Svobody opět vyroste Velikonoční městečko. Každý, kdo má rád tradiční zvyky a obyčeje, nebo chce jen nasát atmosféru probouzejícího se jara, je srdečně vítán.

“Město Frýdek-Místek si prostřednictvím své příspěvkové organizace KulturaFM i letos připravilo pro naše občany a návštěvníky Velikonoční městečko, které se uskuteční od čtvrtka 29. března do soboty 31. března. Návštěvníci se mohou těšit nejenom na dobré jídlo a pití, ale také na bohatý folkově laděný hudební program, na divadelní představení pro děti, výtvarné dílny, ale i například na ukázky řemeslného umění, kdy se budou návštěvníci moci naučit třeba plést pomlázku,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Program na náměstí Svobody odstartuje ve čtvrtek v 15 hodin odpoledne. Následující dva dny bude začínat vždy v deset hodin dopoledne. Poslední představení proběhne vždy v 17 hodin.

“Zahajujeme vždy divadélkem pro děti a během dne budou samozřejmě probíhat velikonoční trhy, ukázky tradičních řemesel, pletení košíků, pomlázek, budou se zdobit vajíčka a tak dál. Kromě toho se na pódiu ukáží i kapely. Oproti minulým letům jsme připravili takovou zvláštnost, ve 12 hodin na Velký pátek budou na náměstí zpívané pašije, které chystá kapela Hrozen ve spolupráci s frýdeckými scholami. Ve čtvrtek odpoledne proběhne koncert kapely Fleret se Zuzanou Šulákovou, budou také folklorní soubory, cimbálové muziky, z místních jmen vystoupí třeba kapela F-M band, taky pražská vokální skupina BraAgas. Prostě spousta krásných věcí,” popsal ředitel Národního domu Jakub Tichý.

Kompletní program Velikonočního městečka naleznou zájemci na webových stránkách města, společnosti kulturaFM a na facebooku.

Nahlásit chybu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail