Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek ovládly Turnaje šachových nadějí

V místeckém Národním domě proběhl další ročník Turnajů šachových nadějí. V prestižní soutěži mezi sebou změřilo síly několik stovek šachistů. Jak turnaj probíhal, tak na to se podívejte v poslední reportáži.

Národní dům v Místku opět ovládly jedny z největších a nejreprezentativnějších mezinárodních turnajů pro šachovou mládež v Evropě - Turnaje šachových nadějí. Prestižní soutěž, která je vyhlášená nejen v Evropě, ale i ve světě, proběhla ve Frýdku-Místku už po devětatřicáté za sebou.

“I v letošním roce hostí město Frýdek-Místek mezinárodní šachový turnaj. Jsem velice rád, že funguje spolupráce města a Beskydské šachové školy při pořádání tohoto turnaje a nejen tato spolupráce, ale máme i další spolupráci, kdy dostáváme šachy do škol. Beskydská šachová škola patří v ČR mezi jedny z TOP na šachové mapě. Je to jejich každodenní mravenčí práce s dětmi, která pak nese své výsledky i v reálném životě u dětí,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Letošního ročníku turnaje se zúčastnili šachisté ze 14 států a dohromady se mezi sebou utkalo 279 hráčů.

“Nejvíce je tady zastoupena jako domácí Beskydská šachová škola, která tu má 40 hráčů, je tu hodně Čechů a druhou největší národností je tu výprava z Polska a Slovenska. Každoročně tady zavítá i celá výprava z Anglie, což činí cca 20 hráčů. Je to tak, že hráči získávají body podle toho, jak hráli. Jestli vyhrají, získají jeden bod, pokud remizují, půl bodu, pokud prohráli, nezískají žádný bod. Po každém kole jsou hráči rozděleni do stejných skupin a v rámci těchto skupin se utkávají, tzn. že ti nejlepší hrají s nejlepšími, ti, kterým se nedaří, hrají s těmi, kterým se nedaří, a pak na základě počtu bodů se stanoví konečné pořadí,” popsal ředitel Beskydské šachové školy Petr Záruba.

Anketa, účastníci turnaje: 1. “Jednou jsem vyhrál a teď hraji druhou partii. Mám jeden bod. Je to tady dobré.” 2. “V první partii jsem prohrál, ale teď se docela snažím a zatím se mi daří. Věřím si, ale ne zas tak, že bych byl třeba třetí, to ne.” 3. “Poprvé jsem vyhrál a teď dále hraji. Cílem je zkusit třetí místo.”

V letošním 39. ročníku turnaje se na prvním místě v kategorii do 9 let umístili za chlapce Andrey Lebedev a za dívky Zuzana Gaszka. V kategorii do 12 let za chlapce Richard Stalmach a za dívky Lucie Fizerová. V kategorii do 15 let za chlapce Marek Miča a za dívky Kristýna Otrubová. V soutěži družstev zvítězila Beskydská šachová škola. V doprovodném turnaji Open Pobeskydí obsadil první místo Vojtěch Plát.

Nahlásit chybu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail