Penzion pro seniory Frýdek-Místek prochází rekonstrukcí

Penzion pro seniory ve Frýdku-Místku prochází rekonstrukcí. Konkrétně se tam mění bytová jádra, která jsou ve špatném stavu. Město tak vychází vstříc nájemníkům a ti to pozitivně kvitují.

Penzion pro seniory na Lískovecké ulici ve Frýdku-Místku je v rekonstrukci. Celkovou výměnou v něm prochází bytová jádra. Ta už mají svá nejlepší léta odžitá a jejich stav je nevyhovující.

“Záměr rekonstrukce bytových jader vyplynul z nutnosti a potřeby ze stávajícího stavu jader, které už svým dispozičním a technickým uspořádáním nesplňují podmínky pro zde žijící obyvatele a jejich složení, tedy té cílové skupiny, kterým je poskytovaná pečovatelská služba. Ti lidi jsou někteří málo mobilní, imobilní, musí překonávat překážky, nejsou tam madla, je problém s toaletami, takže nové dispoziční řešení všechny tyto překážky odstraní a těm lidem poskytne komfort při samoobslužnosti, co se týče osobní hygieny. Spousta lidí to kvituje kladně, protože ví, že ten komfort bude o něčem jiném,” sdělil ředitel Penzionu pro seniory F-M Jaroslav Chlebek.

Penzion pro seniory disponuje 158 byty. Výměnou jádra projde každý z nich.

“Jak jsme slíbili, našli jsme finance v rozpočtu, je to celkem 13 milionů korun na první etapu. Etapy budou celkem čtyři. Musíme to dělat velice citlivě, protože se to dělá za plného provozu. Pro ty seniory je to náročné v tom, že musí opustit svůj byt na dobu zhruba 24 dnů, kdy ta rekonstrukce probíhá. Pokud nemají náhradní bydlení například u příbuzných, zajistili jsme jim ubytování v našich pohotovostních bytech. Doufáme, že to všechno proběhne hladce a že jako na jiných stavbách nebudou žádné problémy,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Obyvatelé Penzionu pro seniory se s novými jádry dočkají i nové kuchyňské linky, toalety i sprchy.

“Je to v katastrofálním stavu. Pro ty staré lidi je to hrozné. Musíte zvedat nohy, když jdete do sprchy, a pak zpátky… Je to špatné. Těším se, až to bude nové,” řekla nájemnice Domova pro seniory.

Termín dokončení rekonstrukce bytových jader je stanoven na 4. prosinec.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Dan Bárta & Illustratosphere / Zvířený prach Tour / NOVÝ TERMÍN!

18.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Obecně prospěšná společnost Důstojnost - pracov. Nýdek
Nýdek
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Lucie Mokrošová, pracoviště
Třinec
od 106 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků