Penzion pro seniory Frýdek-Místek prochází rekonstrukcí

Penzion pro seniory ve Frýdku-Místku prochází rekonstrukcí. Konkrétně se tam mění bytová jádra, která jsou ve špatném stavu. Město tak vychází vstříc nájemníkům a ti to pozitivně kvitují.

Penzion pro seniory na Lískovecké ulici ve Frýdku-Místku je v rekonstrukci. Celkovou výměnou v něm prochází bytová jádra. Ta už mají svá nejlepší léta odžitá a jejich stav je nevyhovující.

“Záměr rekonstrukce bytových jader vyplynul z nutnosti a potřeby ze stávajícího stavu jader, které už svým dispozičním a technickým uspořádáním nesplňují podmínky pro zde žijící obyvatele a jejich složení, tedy té cílové skupiny, kterým je poskytovaná pečovatelská služba. Ti lidi jsou někteří málo mobilní, imobilní, musí překonávat překážky, nejsou tam madla, je problém s toaletami, takže nové dispoziční řešení všechny tyto překážky odstraní a těm lidem poskytne komfort při samoobslužnosti, co se týče osobní hygieny. Spousta lidí to kvituje kladně, protože ví, že ten komfort bude o něčem jiném,” sdělil ředitel Penzionu pro seniory F-M Jaroslav Chlebek.

Penzion pro seniory disponuje 158 byty. Výměnou jádra projde každý z nich.

“Jak jsme slíbili, našli jsme finance v rozpočtu, je to celkem 13 milionů korun na první etapu. Etapy budou celkem čtyři. Musíme to dělat velice citlivě, protože se to dělá za plného provozu. Pro ty seniory je to náročné v tom, že musí opustit svůj byt na dobu zhruba 24 dnů, kdy ta rekonstrukce probíhá. Pokud nemají náhradní bydlení například u příbuzných, zajistili jsme jim ubytování v našich pohotovostních bytech. Doufáme, že to všechno proběhne hladce a že jako na jiných stavbách nebudou žádné problémy,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Obyvatelé Penzionu pro seniory se s novými jádry dočkají i nové kuchyňské linky, toalety i sprchy.

“Je to v katastrofálním stavu. Pro ty staré lidi je to hrozné. Musíte zvedat nohy, když jdete do sprchy, a pak zpátky… Je to špatné. Těším se, až to bude nové,” řekla nájemnice Domova pro seniory.

Termín dokončení rekonstrukce bytových jader je stanoven na 4. prosinec.
Bach trochu jinak / komponovaný pořad

Dnes 19:00 - 4:42
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Zítra 18:00 - 15.12. 20:00
Frýdek-Místek, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků