Frýdek-Místek nově zavádí čištění ve vnitroblocích

Technické služby Frýdku-Místku v tomto týdnu začaly s čištěním vnitrobloků sídlištních částí. Jedná se o novinku, kterou si vyžádali sami občané města.

Reklama

Počínaje devátým červencem začaly nově technické služby města s čištěním chodníků ve vnitroblocích. Jedná se o sídlištní části, kde už sice během března, dubna nebo května proběhl jarní úklid, ale kde je třeba znovu odstranit rostoucí plevel a provést další úklidové práce.

“V poslední době jsme zaznamenali žádosti občanů ohledně úklidu chodníků ve vnitroblocích, tedy v místech s hustější panelákovou zástavbou a tím pádem i větší koncentrací osob. Nejedná se o hlavní chodníky, které čistíme, ale o ty vedlejší vedoucí mezi nebo za zadní části domu, k hřišti a podobně,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Celkem projde nadstandardním čištěním patnáct vytipovaných lokalit.

“Čištěním postupně projdou prakticky všechny sídlištní části, ať je to v místecké části Bezručovo sídliště, Anenská, případně ČSA, ve frýdecké části je to Jiráskova, K Hájku, Nad Lipinou a Růžový pahorek,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut

Narozdíl od blokových čištění na tyto práce nebude občany informovat žádné dopravní značení. Většinou se totiž budou vykonávat v místech, která jsou pro pěší a tudíž nebude potřeba přeparkovávat auta. Kdy a kde budou práce probíhat mohou lidé nalézt na webových stránkách technických služeb. Veškeré práce ve vnitroblocích by měly být hotovy do konce srpna.
Den Frýdku≈Místku

21.09. 17:00 - 22.09. 23:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Suchý, Jitka Molavcová a orchestr divadla Semafor

25.09. 19:00 - 18.09. 21:14
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Gedeonův uzel

26.09. 19:00 - 18.09. 21:14
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

TINT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

MVM SOLUTION s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 000 Kč

Detail

Dalibor Gomola
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu