Frýdek-Místek nově zavádí čištění ve vnitroblocích

Technické služby Frýdku-Místku v tomto týdnu začaly s čištěním vnitrobloků sídlištních částí. Jedná se o novinku, kterou si vyžádali sami občané města.

Reklama

Počínaje devátým červencem začaly nově technické služby města s čištěním chodníků ve vnitroblocích. Jedná se o sídlištní části, kde už sice během března, dubna nebo května proběhl jarní úklid, ale kde je třeba znovu odstranit rostoucí plevel a provést další úklidové práce.

“V poslední době jsme zaznamenali žádosti občanů ohledně úklidu chodníků ve vnitroblocích, tedy v místech s hustější panelákovou zástavbou a tím pádem i větší koncentrací osob. Nejedná se o hlavní chodníky, které čistíme, ale o ty vedlejší vedoucí mezi nebo za zadní části domu, k hřišti a podobně,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Celkem projde nadstandardním čištěním patnáct vytipovaných lokalit.

“Čištěním postupně projdou prakticky všechny sídlištní části, ať je to v místecké části Bezručovo sídliště, Anenská, případně ČSA, ve frýdecké části je to Jiráskova, K Hájku, Nad Lipinou a Růžový pahorek,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut

Narozdíl od blokových čištění na tyto práce nebude občany informovat žádné dopravní značení. Většinou se totiž budou vykonávat v místech, která jsou pro pěší a tudíž nebude potřeba přeparkovávat auta. Kdy a kde budou práce probíhat mohou lidé nalézt na webových stránkách technických služeb. Veškeré práce ve vnitroblocích by měly být hotovy do konce srpna.
HC FRÝDEK-MÍSTEK X VHK ROBE VSETÍN

Zítra 18:00 - 13.11. 18:59
Frýdek-Místek, Hala Polárka, Frýdek - Místek

HC FRÝDEK-MÍSTEK X HC DUKLA JIHLAVA

19.11. 18:00 - 13.11. 18:59
Frýdek-Místek, Hala Polárka, Frýdek - Místek

Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 13.11. 18:59
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

Dalibor Gomola
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

David Křístek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

SMS finanční poradenství, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu