Staňte se dobrovolníkem na urologickém oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Nadační fond Pavla Novotného hledá dobrovolníky na urologické oddělení frýdeckomístecké nemocnice. Jejich činností bude pomáhat a zpříjemňovat pobyt onkologickým pacientům.

Reklama

Nadační fond Pavla Novotného působí vedle fakultní nemocnice v Ostravě, vítkovické nemocnice a nemocnice v Havířově od 1. června také ve frýdeckomístecké nemocnici, kde na oddělení urologie pomáhá onkologickým pacientům. V současné chvíli hledá nadační fond nové dobrovolníky, kteří mají chuť pomáhat druhým.

“Mezi jejich hlavní činnost patří zpříjemnění pobytu pacientů, tzn. snažíme se s nimi probrat tu jejich nelehkou situaci, čteme jim knížky, vaříme jim kafe, snažíme se přivést na jiné myšlenky. Já jsem za to velmi rád, že působíme i tady a budu rád, když oslovíme i další potenciální zájemce, kteří by chtěli využít svůj volný čas,” řekl Pavel Novotný.

Onkologických pacientů na urologickém oddělení bohužel stále přibývá, proto je spolupráce nemocnice a dobrovolníků nadačního fondu Pavla Novotného velkým přínosem.

“U nás se jim zdělí ta nepříjemná diagnóza a oni se s ní musí nějak vyrovnat, takže zde vidím šanci těm pacientům pomoci, povykládat si s nimi, otevřít jim nějaké nové obzory, kde mohou najít pomoc, kde se mohou obrátit, na koho a tak dále no,” řekla vrchní sestra urologického oddělení Nemocnice ve F-M Eva Tesarčíková.

“Člověk, který to nezná si řekne: ‘Ježíš, co tam chtějí! Však mají na to rodinu.’, jenomže ne vždy má ta rodina čas, ne vždy za nimi někdo jezdí a jsou věci, které rodinným příslušníkům neřeknete. Já jsem sama taky onkologický pacient, taky jsem si prošla léčbou, takže vím, co to obnáší, spoustu věcí jsem své rodině neřekla a naopak vyhledáváte někoho, kdo s tím má zkušenost. Máté své i intimní otázky, které vás zajímají, chcete to probrat s někým jiným a s tím druhým člověkem se vám to někdy probírá mnohem lépe. No a co to přináší? Ono, když tam na to oddělení přijdete a víte, že jim uděláte radost, že se ten člověk usměje, že se mu zpříjemní den, i když někdy je to opravdu smutné, protože ten člověk tam pomalu odchází a nemůže ani mluvit, protože je tlumený léky, ale to, že ho držíte za ruku, že on ví, že tam není sám, třeba se i pousměje, poděkuje vám, to mluví za vše,” sdělila dobrovolnice Alexandra Schwarzová.

Dobrovolníkem může být každý, kdo dovršil věku 18 let a splnil stanovené podmínky. Zájemci o dobrovolnictví naleznou bližší informace na webových stránkách nemocnice nebo na stránkách nadačního fondu, kde jsou i všechny potřebné kontakty.
HC FRÝDEK-MÍSTEK X VHK ROBE VSETÍN

Zítra 18:00 - 13.11. 19:54
Frýdek-Místek, Hala Polárka, Frýdek - Místek

HC FRÝDEK-MÍSTEK X HC DUKLA JIHLAVA

19.11. 18:00 - 13.11. 19:54
Frýdek-Místek, Hala Polárka, Frýdek - Místek

Spirituál kvintet

23.11. 19:00 - 13.11. 19:54
Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla, Frýdek - Místek

Dalibor Gomola
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

David Křístek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

SMS finanční poradenství, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu