Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřbitov v Panských Nových Dvorech prochází opravami

Frýdeckomístecký centrální hřbitov v Panských Nových Dvorech prochází renovací. Pracovníci Technických služeb tam v těchto dnech provádí kompletní výměnu chodníků. V plánu jsou i terénní úpravy.

Na centrálním pohřebišti v Panských Nových Dvorech je v těchto dnech rušno. Pracovníci technických služeb tam zahájili druhou část čtvrté etapy vysprávek chodníků.

“Stávající práce spočívají v odstranění asfaltobetonového povrchu, odstranění betonových vrstev, které tam jsou v převážné míře, plus podkladních vrstev, potom budou následovat práce na vytvoření nového podkladu, proběhne betonáž nových obrubníků a ve finální fázi pokládka betonové dlažby v tloušťce šesti centimetrů,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Práce by měly být dokončeny do 24. září. Do té doby projde úpravami i okolní prostředí.

“Souběžně budou probíhat terénní úpravy v rámci průklestů keřů plus kácení. Je tam i jedno komplikované odstranění břízy v těžkých podmínkách mezi hrobovými zařízeními, takže tam ty práce budou docela složité,” sdělil Kohut.

V současné chvíli probíhá také příprava projektu nového náměstíčka, které má vzniknout v blízkosti vsypové loučky.

Tady by se s pracemi mělo začít už během podzimu, tak aby byly hotovy do začátku poslední etapy oprav chodníků, která proběhne v příštím roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy