Nemocnice ve Frýdku-Místku má nový špičkový rentgen

Ve frýdeckomístecké nemocnici začal sloužit pacientům nový rentgenový přístroj. Zařízení za více než osm milionů korun nahradilo původní starý rentgen, který už dosluhoval.

Reklama

Na radiodiagnostickém oddělení frýdecké nemocnice začal sloužit pacientům nový špičkový rentgenový digitální skiagraf. Přístroj v ceně 8 milionů 3 set tisíc korun nahradil původní starý rentgen, který už byl nevyhovující.

“Takovýto rentgen je páteří každé nemocnice, to vám jako lékař můžu potvrdit. Tím, že je tady teď nejmodernější přístroj, který je na trhu, je daleko lepší diagnostika pacientů. Diagnostika se zpřesní a hlavně se sníží radiační zátěž pro pacienty, ten komfort bude daleko větší a i personálu se zlepší pracovní prostředí,” uvedl náměstek hejtmana MS kraje Martin Gebauer.

Nový rentgenový přístroj je plně automatický s přímou digitalizací, to znamená, že rentgenový snímek je dostupný ihned po jeho pořízení. Jeho součástí je unikátní počítačová stanice na snímky plic, která dokáže softwarově odmazat žebra ze snímku.

“Z pohledu pacienta bude ten přístroj komfortnější z hlediska nižší dávky záření, z hlediska rychlejšího zpracování, snímkování a zpřesnění diagnostiky. Dají se na něm rentgenovat všechny části lidského těla. Nejvíce se tady budou snímkovat plíce, končetiny a umožňuje snímkovat celý trup, celou páteř a celou dolní končetinu, což hodně využívají ortopedové,” sdělila primářka radiodiagnostického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku Hana Vaňková.

Čtyři detektory umožňují celou škálu vyšetření. Díky pohyblivému rameni, které je možné nastavit všemi směry, je možné pacienty snímkovat vleže, vsedě i vestoje. Součástí vybavení přístroje jsou lehké bezdrátové detektory, které lze snadno vyměnit dle potřebné velikosti a použít na stole nebo snímkovací zdi.

“Je to velmi významná investice, protože my na tomto přístroji děláme cca 20 tisíc vyšetření ročně, což je přes sto denně, takže je to obrovské množství, obrovská zátěž. Přístroj, který tady byl, byl už na hranici své životnosti, už se těžko sháněly náhradní díly. Tento přístroj je velmi moderní, má různé speciální nástavby, které jsme dosud neměli a nemohli je využívat, takže pro pacienty to bude výrazně rychlejší, a tudíž i bezpečnější,” řekl ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.

Celkové náklady na pořízení nového digitálního skiagrafického přístroje a stavební úpravy pracoviště činily 9,65 milionů Kč, z čehož 85 % je hrazeno z projektu Evropské unie s názvem Modernizace vybavení pro obory návazné péče v Nemocnici Frýdek-Místek, deseti procenty se podílel Moravskoslezský kraj a pět procent je ze státního rozpočtu.
Jiří Schmitzer / koncert

Zítra 19:00 - 22.03. 13:29
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

27.03. 19:00 - 22.03. 13:29
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Behind the door | koncert k 15. výročí kapely

05.04. 19:00 - 22.03. 13:29
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Alignum CZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

SKS Business Unit s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 740 Kč do 21 000 Kč

Detail

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu