Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek bojuje s objemným odpadem

Frýdek-Místek pokračuje v boji proti odkládání starého nepotřebného odpadu k popelnicím. Nešvar trápí zejména lidnatější sídliště. Kontejnery na velkoobjemový odpad proto nechává přistavit mnohem častěji, než tomu bylo minulá léta.

Starou matraci, křeslo nebo koberec u popelnice můžeme ve Frýdku-Místku vidět poměrně často. Nešvar, který nejen že nevypadá hezky, ale hlavně stojí nemalé peníze, vynaložené na jeho svoz. Sváží ho totiž zvlášť vypravené vozidlo do recyklačního střediska, kde se dále třídí.

„V loňském roce bylo odvezeno od popelnic zejména v sídlištní zástavbě 225 tun starého a nepotřebného nábytku. Z městského rozpočtu to vytáhlo přes 660 tisíc korun,“ vyčíslila mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Vedení Frýdku-Místku se rozhodlo problém řešit, a to tak, že velkoobjemové kontejnery, do kterých lidé mohou staré a nepotřebné věci pohodlně a zdarma odkládat, budou ve městě rozmísťovány v daleko větší míře.

“V minulosti byly velkoobjemové kontejnery přistavovány po městě dvakrát ročně. Letos je to co druhý měsíc. Chceme věřit, že si občané na častější svozy navyknou, a nepotřebný nábytek už nebudou tolik odkládat k popelnicím. Přispějí tím k většímu pořádku a taky příjemnému prostředí, ve kterém se všem lépe žije a bydlí,” řekla Matějíková.

První svoz se konal v březnu, druhý v květnu a další probíhá teď v červenci. Kontejnery jsou přistavovány na 63 svozových místech v různých částech města. Kontejnery budou podle harmonogramu přistaveny vždy dopoledne a odvezeny budou následující den od šesti do dvanácti hodin.

Harmonogram svozu a rozmístění kontejnerů lidé najdou na webu města. Další svozy jsou plánovány na září a listopad. Od dubna pokračuje také svoz bioodpadu ze zahrad na území města, včetně místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Probíhat bude až do konce listopadu, a to stejně jako loni, tedy jednou za čtrnáct dní.

Nahlásit chybu
KROK CZ, v.o.s. - pracoviště Nošovice Průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 12 500 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail