Frýdek-Místek bojuje s objemným odpadem

Frýdek-Místek pokračuje v boji proti odkládání starého nepotřebného odpadu k popelnicím. Nešvar trápí zejména lidnatější sídliště. Kontejnery na velkoobjemový odpad proto nechává přistavit mnohem častěji, než tomu bylo minulá léta.

Starou matraci, křeslo nebo koberec u popelnice můžeme ve Frýdku-Místku vidět poměrně často. Nešvar, který nejen že nevypadá hezky, ale hlavně stojí nemalé peníze, vynaložené na jeho svoz. Sváží ho totiž zvlášť vypravené vozidlo do recyklačního střediska, kde se dále třídí.

„V loňském roce bylo odvezeno od popelnic zejména v sídlištní zástavbě 225 tun starého a nepotřebného nábytku. Z městského rozpočtu to vytáhlo přes 660 tisíc korun,“ vyčíslila mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Vedení Frýdku-Místku se rozhodlo problém řešit, a to tak, že velkoobjemové kontejnery, do kterých lidé mohou staré a nepotřebné věci pohodlně a zdarma odkládat, budou ve městě rozmísťovány v daleko větší míře.

“V minulosti byly velkoobjemové kontejnery přistavovány po městě dvakrát ročně. Letos je to co druhý měsíc. Chceme věřit, že si občané na častější svozy navyknou, a nepotřebný nábytek už nebudou tolik odkládat k popelnicím. Přispějí tím k většímu pořádku a taky příjemnému prostředí, ve kterém se všem lépe žije a bydlí,” řekla Matějíková.

První svoz se konal v březnu, druhý v květnu a další probíhá teď v červenci. Kontejnery jsou přistavovány na 63 svozových místech v různých částech města. Kontejnery budou podle harmonogramu přistaveny vždy dopoledne a odvezeny budou následující den od šesti do dvanácti hodin.

Harmonogram svozu a rozmístění kontejnerů lidé najdou na webu města. Další svozy jsou plánovány na září a listopad. Od dubna pokračuje také svoz bioodpadu ze zahrad na území města, včetně místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Probíhat bude až do konce listopadu, a to stejně jako loni, tedy jednou za čtrnáct dní.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Dan Bárta & Illustratosphere / Zvířený prach Tour / NOVÝ TERMÍN!

18.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

AWOR, s.r.o.
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Lenka Pšenicová, pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

NAMZOR s.r.o., pracoviště
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků