Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek by mohl ušetřit 36 milionů korun za MHD

Rada města Frýdku-Místku odvolala jednatele Dopravního podniku Frýdek-Místek Jana Širce. Ten sám o odvolání požádal. Před svým odchodem ale ještě stihl radním představit způsob, jak ušetřit městu 36 milionů korun.

Rada města Frýdku-Místku odvolala jednatele Dopravního podniku Frýdek-Místek Jana Širce. Ten požádal o své odvolání s tím, že byl zatažen do politické hry, které se nechce dále účastnit, protože ho lidsky i profesně poškozuje. Před svým odchodem ale ještě stihl radním představit způsob, jak ušetřit městu 36 milionů. To je zhruba polovina částky, kterou teď město platí za zajištění MHD soukromé společnosti ČSAD.

“Město by mohlo získat dotace od státu. Vláda totiž schválila slevy na jízdné pro studenty do 26 let a pro seniory od 65 let. Platit měly již od června, nakonec ale začnou platit od září. Podle jednatele dopravního podniku Širce může město na dotace dosáhnout, když změní tarif a přitom princip MHD zdarma zachová,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Odvolaný Jan Širc skončí k 31. červenci. Podle smlouvy mu náleží 3 měsíční odstupné. V dopravním podniku skončí i dva jeho zaměstnanci, kteří v souladu se zákoníkem práce mají dvouměsíční výpovědní lhůtu a podle zákoníku práce mají nárok také na dvou měsíční odstupné.

“Dopravní podnik bude nyní fungovat v uvozovkách jen na papíře. Bez jednatele ale být nemůže, proto byl valnou hromadou jednatelem zvolen náměstek primátora Karel Deutscher, který tuto funkci bude vykonávat zdarma. Zastupitelé opoziční i koaliční měli na předchozích dvou zasedáních spoustu výhrad k dopravnímu podniku, když ale mohli předložit hlasovatelný návrh na zrušení dopravního podniku, nikdo z nich tak neučinil, ” řekla Matějíková

O dalším osudu dopravního podniku rozhodne s největší pravděpodobností nové zastupitelstvo města vzešlé z říjnových voleb.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků