Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku běží Prázdniny ve městě

Děti se o prázdninách ve městě určitě nenudí. Město pro ně ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč připravilo tradiční „Prázdniny ve městě“. Ty nabídnou přes padesát nejrůznějších akcí, které je ve všední letní dny pobaví.

Děti školou povinné užívají vytoužené letní prázdniny. Na některé čekají dovolené v zahraničí nebo u nás, jiné stráví část léta u babičky na chalupě, všechny ale mohou prožít řadu zábavy také v rodném městě. Po celé léto totiž ve Frýdku-Místku poběží každoroční program pro děti a mládež s názvem Prázdniny ve městě. My jsme s kamerou navštívili dnes už tradiční a oblíbenou akci na dopravním hřišti, kde na děti čekala pod vedením strážníků městské policie dopravní výchova v praxi.

“Jako každý rok jsme se připojili k Prázdninám ve městě a na dopravním hřišti vysvětlujeme dětem, jak mají jezdit v dopravním provozu. Takže jezdíme, říkáme dětem, co dělají špatně, chválíme je, když to dělají dobře, ukazujeme jim, co a jak, učíme je. Dnes děti i kreslí dopravní značky křídami, aby to nebylo jen o tom ježdění a aby si odpočinuly,” sdělila manažerka prevence kriminality MP F-M Lenka Pesničáková.

Anketa, děti:

1. “Jezdili jsme na kole a museli jsme dodržovat dopravní značky. Teď malujeme křídami značky.”

2. “Jezdila jsem na kole, dodržovala jsem dopravní značky a moc mě to bavilo. Moc mi nejdou zatáčky.”

3. “Já jsem jel na kruhovém objezdu do protisměru. To mi nejde. Teď kreslím dopravní značku Pozor, cyklista.”

“Učíme to děti i proto, abychom zamezili riziku, které je na těch cestách může potkat na kole i pěšky. Snažíme se je upozornit, že ty cesty jsou nebezpečné, auta jezdí a je jich čím dál tím víc,” uvedla Pesničáková

Prázdniny ve městě pořádá ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč a subjekty, které se zabývají volnočasovými aktivitami, město Frýdek-Místek, a to už dlouhou řadu let.

“Jedná se o pět desítek akcí, které se o prázdninách konají vždy ve všední dny. Cílem je zabavit děti v domě, kdy jsou jejich rodiče v práci. Celý tento projekt financuje město, takže akce jsou pro děti přístupné zdarma. Jsou pro ně připraveny pohybové aktivity, deskové hry, výtvarné dílny, turnaje, soutěže, ale taky ukázky táborových dovedností, výlety, exkurze a podobně,” řekla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Všechny akce v rámci programu Prázdniny ve městě včetně data a místa konání a dalších informací naleznou děti i rodiče na stránkách Střediska Volného času Klíč a také v Hracím plánu, který je zdarma k dostání jak v Klíči, tak také například v Turistickém informačním centru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy