Reklama

Technické zázemí Penzionu pro seniory Frýdek-Místek je zatepleno

V Penzionu pro seniory pokračují rekonstrukční práce. V minulých dnech bylo zatepleno jeho technické zázemí, do kterého zatékala voda. Současně dále probíhají práce na výměně bytových jader.

Reklama

Penzion pro seniory na Lískovecké ulici má za sebou další část rekonstrukce. Během uplynulých dní prošlo zateplením technické zázemí penzionu, které je částečně pod úrovní terénu.

“V minulosti tam docházelo k prosakování podzemních vod a taky k výskytu plísní. Komplexní revitalizace této části zahrnovala i výměnu oken a zateplení obvodových zdí a střechy, v níž byly také vyměněny světlíky, takže to podstatně ovlivní i přístup denního světla do vnitřních prostor,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Nadále prochází celkovou výměnou také bytová jádra, která byla dlouho dobu v neutěšeném stavu. Penzion pro seniory disponuje 158 byty. Výměnou jádra projde každý z nich. Obyvatelé penzionu se s novými jádry současně dočkají také nové kuchyňské linky, toalety a sprchy.

“Záměr rekonstrukce bytových jader vyplynul z nutnosti a potřeby ze stávajícího stavu jader, které už svým dispozičním a technickým uspořádáním nesplňují podmínky pro zde žijící obyvatele a jejich složení, tedy té cílové skupiny, kterým je poskytovaná pečovatelská služba. Ti lidi jsou někteří málo mobilní, imobilní, musí překonávat překážky, nejsou tam madla, je problém s toaletami, takže nové dispoziční řešení všechny tyto překážky odstraní a těm lidem poskytne komfort při samoobslužnosti, co se týče osobní hygieny. Spousta lidí to kvituje kladně, protože ví, že ten komfort bude o něčem jiném,” sdělil ředitel Penzionu pro seniory F-M Jaroslav Chlebek.

Rekonstrukce bytových jader byla být ukončena 4. prosince.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Dnes 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 16.06. 10:43
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 16.06. 10:43
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu