Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy ve Frýdku-Místku prochází o prázdninách rekonstrukcemi

O letních prázdninách panuje ve frýdeckomísteckých mateřských a základních školách čilý stavební ruch. Školská zařízení prochází zateplením i rekonstrukcemi vnitřních prostor. Vše tak, aby bylo s příchodem nového školního roku vše připraveno na návrat dětí.


Město F-M zahájilo v roce 2008 velké rekonstrukce školských zařízení, které zahrnovaly zejména výměnu oken a zateplení obvodových zdí a střech. Zateplený jsou dnes téměř všechny školy. Náklady činily skoro 250 milionů korun, z toho 166 milionů bylo hrazeno z evropské nebo státní dotace. Některé školy sídlí v historických budovách, v nich jsou tedy alespoň vyměněna nebo repasována okna. Atypická výměna oken byla zahájena loni v historické budově 1. ZŠ ve Frýdku. Kde to bylo možné, byla okna repasována, kde to již možné nebylo, byla vytvořena jejich replika a byla vyměněna.

“Letos výměna a repase oken na 1. ZŠ pokračuje. Navíc se na této škole opraví část střechy a dešťových svodů, vyspraví kamenná soklová část budovy a ve vstupní části do šaten budou osazeny nové dveře. Náklady jsou vyčísleny na téměř 11 milionů korun. Větší opravou prochází také 4. ZŠ, kde se opravuje střecha, předpokládané náklady činí více než 4 miliony korun,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Každým rokem jsou investovány další miliony korun do rekonstrukcí vnitřních prostor a zařízení škol.

“Letos se například na 6. ZŠ rekonstruuje tělocvična za více jak 2 miliony, práce zahrnují  instalaci nové vzduchotechniky, nové omítky a opravu podlah i obložení. Na 5. ZŠ El. Krásnohorské se připravuje výstavba workoutového hřiště za více jak půl milionu, které bude přístupné i veřejnosti, stejně jako je tomu například na 8. ZŠ, kde město vybudovalo workoutové hřiště v loňském roce,” řekla Matějíková.

Na školách probíhají kromě větších rekonstrukcí také samozřejmě i „menší“ opravy šaten nebo sociálního zařízení a také se malují chodby i třídy tak, aby žáci v září nastoupili do příjemných školních prostor.


Nahlásit chybu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail