Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola Mateřídouška Frýdek-Místek potřebuje vaše hlasy

Mateřská škola Mateřídouška, která v loňském roce získala titul ekoškola, potřebuje vaše hlasy. V prestižní celorepublikové soutěži v oblasti ekologie se dostala na desáté místo a nyní bojuje o lepší umístění.

Mateřská škola Mateřídouška se se svým projektem s názvem Rozvoj ekologických aktivit všemi smysly zúčastnila soutěže, která oceňuje projekty a inovativní nápady z oblasti ochrany přírody a úspory energií. Projekt vychází z letitých zkušeností a nastaveného programu, který je dětem v mateřské škole nabízen a vychovává je k ekologickému cítění.

“Chtěli jsme zúročit veškerou naši práci, kterou v rámci ekologie odvádíme. Je to dáno i tím, že naše školka se nachází na sídlišti panelového typu a chtěli jsme dětem co nejvíce přiblížit přírodu, takže se od počátku snažíme touto ekologií zabývat. Projekt je stavěn na tom, že pokud dítě veškeré činnosti provádí zrakem, čichem, hmatem, nebo sluchem, tak si daleko více zapamatuje, než když by se mu to předkládalo jen pomocí obrázků. Je tady přímý kontakt s přírodou a děti mají možnost ji chránit svými činnostmi,” uvedla ředitelka Mateřídoušky Šárka Čerňáková.

Anketa, děti:

1. “Sázíme, to co přinesu. Máme ve školce kytičky a taky tam sázíme.”

2. “Zaléváme a hezky se o ni staráme a neničíme ji. Nejvíc mě baví, když zalévám a pomáhám sázet. Uklízíme, aby tady nezůstaly žádné odpadky, chráníme přírodu, nezašlapujeme, netrháme a vůbec nic neničíme.”

3. “Ve třídě máme šneky, ptáčky, rybičky a hodně se o ně staráme.”

Hodnotící porotu zaujal projekt ekoškolky natolik, že se dostal do finále 10 nejúspěšnějších projektů v rámci České republiky.

“Bylo již spuštěno hlasování. Pokud se vám naše práce líbí, byli bychom rádi, kdybyste nám zaslali své hlasy. Můžete hlasovat prostřednictvím našich webových stránek www.msmateridouska.cz. Za tyto hlasy moc děkujeme,” řekla Čerňáková

Snahou školky je díky umístění v soutěži získat finanční prostředky na vybudování nového rozměrného hmyzího domečku k pozorování větší skupiny dětí. Pokud jí v tom chcete pomoci, můžete hlasovat až do 30. září.
Kolab#7 / DJs tanační party

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

EXPEDIČNÍ KAMERA 2020

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

21.09. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků